Starší žáci odehráli odehráli tři těžká utkání ve II. lize

Starší žáci odehráli odehráli tři těžká utkání ve II. lize

V prvním turnaji II. ligy se přerovští starší žáci utkali se silnými soupeři ze Strakonic, Komety Brno a Slavie Praha, kterým sice statečně vzdorovali, ale vítězství se jim zatím vybojovat nepodařilo. V první půli zápasu proti Strakonicím to vypadalo na vyrovnaný zápas a poločas skončil nadějně 3:5, ve druhé části se ale projevila nezkušenost našeho mladého týmu, kterému ve druhé části došly síly a nedokázal věkově vyrovnanějšímu soupeři vzdorovat. Příležitost dostali všichni hráči z lavičky a ačkoliv domácí podlehli vysoko 4:16, trenér Petr Přikryl ocenil bojovnost nejmladších hráčů: “Každý zápas nás posouvá. Těší mě, že v této skupině máme možnost hrát proti kvalitním soupeřům a naši hráči se učí každý zápas. Bylo vidět, že po dosti rozpačitém výkonu proti Strakonicím se naše výkony zlepšovaly a proti Brnu chybělo jen málo k lepšímu výsledku. Zejména musíme zapracovat na hře v útoku, kde zakončení je z naší strany někdy komplikované a počet střel na bránu zaostává za soupeři. Opět mě velmi potěšil výkon našich benjamínků, kteří ani proti až o čtyři roky starším soupeřům se nezalekli.”, zhodnotil výkony svých svěřenců trenér Přikryl.

Ve večerním zápase proti Slavii Praha se hráči KVP snažili bojovat, ale velmi dobře hrající a věkově vyrovnaný pražský tým byl nad jejich síly a přerované prohráli vysoko 2:11.

Největší šanci na vítězství a také nejlepší výkon předvedli domácí hráči v nedělním utkání proti Kometě Brno. Po vyrovnaném prvním poločase, který vyhráli 3:2, ale jako by se ve třetí čtvrtině zalekli a dali soupeři šanci otočit zápas ve svůj prospěch. V poslední části, ale hráči KVP opět zabojovali a vytvořili na soupeře tlak, ale ačkoliv byli velmi blízko, tak se jim na vítězství dosáhnout nepodařilo a prohráli těsně 4:5.

Trenér Andrej Janiček byl s výkonem svého týmu proti Brnu spokojený, ale současně zhodnotil, kde mají hráči KVP proti soupeřům mezery: “Odohrali sme tri ťažké zápasy, proti silným týmom Prahy, Brna a Strakoníc, s ktorým sme ešte nemali možnosť hrať, náš tým zbiera skúsenosti a toto bola ich prvá možnosť vyskúšať si kontakt so silnejšími súpermi v Poháru ČSVP. Veľmi ma teší zápas proti Brnu, kde sme prehrali o gól, aj keď Brno bolo oslabené o dve opory, hráči mohli sami zistiť, že sa dá hrať aj proti silným súperom vyrovnane. Zaostávame voči ostatným družstvám hlavne v reakcií na celkové dianie vo vode a v osobných súbojoch, máme ale skvelý kolektív hráčov, ktorý sa to čoskoro naučí.”

Fotoreportáže ze zápasu proti Strakonicím a Kometě Brno naleznete ve fotogalerii v záložce Starší žáci: https://www.kvpprerov.cz/starsi-zaci/

 

KVP Přerov – AJ Fezko Strakonice 4:16 (2:4, 1:1, 0:5, 1:6)

Góly: Výborný 3, Biječek 1

KVP Přerov – SK Slavia Praha 2:11 (1:4, 1:2, 0:2, 0:3)

Góly: Výborný 2

KVP Přerov –  Kometa Brno 4:5 (2:1, 1:1, 0:3, 1:1)

Góly: Výborný 3, Biječek 1

Sestava: Biječek, Černý, Kohout, Krumpholz, Novotný, Příkazský P., Příkazský M., Přikryl, Sedláček, Sossa, Škuta, Tallová, Výborný