Rozhovor s kapitánem KVP Přerov Kristiánem Holibkou

Rozhovor s kapitánem KVP Přerov Kristiánem Holibkou

Kristiáne, jakožto kapitán jsi dotáhl tým k obhajobě mistrovského titulu. Jak bys zhodnotil loňskou sezónu a která část byla dle tebe klíčová ?

Loňskou sezónu hodnotím samozřejmě pozitivně, vzhledem k tomu co se nám povedlo za úspěch tak i co se týče práce co tomu předcházela – kvalita a zodpovědná práce na tréninku, zázemí, propagace a podpora fanoušků. Jako klíčové hodnotím jednak postup do play-off z prvního místa po základní části, kde nás čekal soupeř až ze 4.místa, s kterým jsme sice v odvetě lehce zaváhali avšak podařilo se nám postoupit a jako druhé pozitivum hodnotím skvělé načasování formy na konečné boje o první místo kde jsme neponechali nic náhodě a zodpovědně odehráli 3 vítězné utkání.

Jak ze svého pohledu hodnotíš náladu a nastavení uvnitř týmu ? Změnilo se v kádru něco oproti loňské sezóně?

Nálada je zatím výborná, všichni se těšíme na start sezóny. V kádru došlo k pár změnám , kromě toho ,že se do tréninku a snad i brzy do zápasů zapojili naši mladí hráči z řad odchovanců, tak budeme mít další posilu ze Slovenska na post Centr/Poslední . Zároveň asi k největši změně došlo na postu brankáře, kde nám bude krýt záda brankářská dvojice Němec a teprve 18ti letý Antonín Mac.

Tým obhajuje dva mistrovské tituly v řadě, cítíš nějaký tlak ? Přeci jen vstupujete do sezóny jako obhájci a tudíž očekávání fanoušků jsou velká.

Bylo by samozřejmě příjemné obhájit titul a završit tak zlatý hattrick. Kádr a tréninkové možnosti na to rozhodně máme , záleží jen na disciplíně a přístupu jednotlivých hráčů ke hře, ale veřím že od začátku bude tým zodpovědně pracovat a budeme hrát kvalitní, divácky atraktivní vodní pólo, protože fanoušky rozhodně nechceme zklamat.

Jak si užíváš dosavadní přípravu, která začala hned v září? Sezóna je přeci jen velmi dlouhá, myslíš že vás trenéři dobře připravili a budete mít dost sil?

Příprava je od začátku velmi kvalitní, má přesně daný harmonogram , kdy jednotlivé fáze tréninků mají své opodstatnění. V podstatě poslední 3 týdny už jsou tréninky zaměřeny především na herní prvky. Líbí se mi profesionální přístup trenérů a věřím, že všichni hráči, kteří poctivě trénovali to na sobě ucítí a maximálně to zůročí ve hře.

První listopadový víkend vstoupí tvůj tým do sezóny pohárem ČSVP v Brně. Jaké zápasy očekáváš ?

Zápasy očekávám vyrovnané, máme ve skupině stejně jako minulý rok domácí Kometu Brno, kteří jsou pro nás nepříjemným soupeřem a zároveň nás minulý rok vyřadili, takže jim budeme chtít tuto porážku vrátit. Pokud si dobře pamatuju, tak Přerov ještě pohár nikdy nevyhrál, proto máme velkou motivaci tento rok tuto trofej dovést do Přerova!

Díky za rozhovor a na závěr, co bys chtěl vzkázat fanouškům, kteří už netrpělivě vyhlíží začátek sezóny?

Věřím že nás tuto sezónu fanoušci budou zase tlačit dopředu tak jako v minulých letech a přijdou na všechny zápasy v co nejhojnější počtu a vytvoří skvělou atmosféru!  Děkuji za rozhovor