Starší žáci s přehledem vyhráli první turnaj sezóny

Starší žáci s přehledem vyhráli první turnaj sezóny

Naprosto suverénně vlétli starší žáci do letošní sezóny. V Olomouci se v 1. turnaji Poháru ČSVP utkali se Slavií Praha, UP Olomouc, Kometou Brno a Slávií Hradec Králové a dokázali všechna svá utkání jednoznačně vyhrát.

Tímto skvělým výsledkem si tak zajistili postup do finálového turnaje Poháru ČSVP, který se uskuteční ve dnech 4. – 5. 11. v Ústí nad Labem.

Trenér KVP Přerov Petr Přikryl hodnotil kromě úspěšného turnaje i průběh podzimní přípravy: „Herní projev nás mile překvapil. Zvládli jsme za víkend čtyři náročná utkání a zúročili více než měsíční plaveckou přípravu. Vzhledem k uzavření vnitřního přerovského bazénu z důvodu rekonstrukce jsme tak od května nuceni plavat jen ve venkovním bazénu, který svou hloubkou není zcela vhodný na vodní pólo (malá hloubka). Jde vidět, že nám chybí herní praxe, větší cit pro míč a jistota ve střelbě.

Na druhou stranu do tréninku zapojujeme ve větší míře i suchou přípravu, jako jsou kruhové tréninky aj. A je to tedy vlastně taková nucená, ale zároveň nová a vítaná změna. Se začátkem října už z důvodu chladného počasí nebude možné plavat venku, takže nás čeká náročnější logistika a dojíždění na bazény do Zlína nebo Valašského Meziříčí. Pevně věříme, že v prosinci už bude vnitřní bazén v  Přerově opět otevřen a bude možné se vrátit ke standardnímu tréninkovému procesu. Tým starších žáků tvoří zajímavý mix chlapců ročníků 2009 a vloni v lize bronzových mladších žáků ročníků 2010 a zaslouží si velkou pochvalu za bojovnost a nasazení.

Do sezóny vstoupil i minulý týden i tým mladších dorostenců, kdy v Děčíně odehrál 1.turnaj Poháru ČSVP mladších dorostenců. Ze tří úvodních zápasů jsme nedokázali vytěžit body a mrzet může zejména prohra o gól proti Steppu Praha. Letošní ročník však bereme jako přípravný, neboť v této kategorii nemáme žádné hráče ročníku 2007 a náš tým je tak tvořen ročníky 2008 a 2009 a tento tým bude hrát ve stejné sestavě i příští sezónu, což je pro nás pozitivní.“

Mladší dorostenci odehrají o víkendu 2. turnaj Poháru ČSVP v Ústí nad Labem.

Velké poděkování patří našemu fanklubu, který naše hráče skvěle podporoval v průběhu celého turnaje a speciálně v náročném utkání proti domácímu SK  UP Olomouc vytvořil pro náš tým téměř domácí prostředí. DĚKUJEME ZA PODPORU !!!

Sestava: Flajšar Jakub, Fritscher Nikolas, Hriník Filip, Otáhal Filip, Navrátil Vítězslav, Tšpon Roman, Pospíšil Pavel, Novotný Jakub, Stejskal Jan, Petráš Alex, Vlk Karel, Přikryl Tomáš, Vilím Lukáš, Vilím Marek, Děkan Lukáš

KVP Přerov – Slavia Praha 13:5 (5:0, 3:1, 3:0, 2:4)

Góly: Navrátil Vítězslav 4, Vlk Karel 3, Mytsiuk Yurii 2, Novotný Jakub 2, Tšpon Roman 1, Pospíšil Pavel 1

SK UP Olomouc – KVP Přerov 8:13 (4:3, 1:4, 1:2, 2:4)

Góly: Mytsiuk Yurii 4, Navrátil Vítězslav 3, Otáhal Filip 2, Vlk Karel 2, Novotný Jakub 1, Hriník Filip 1

SKP Kometa Brno – KVP Přerov 9:16 (2:4, 3:5, 1:1, 3:6)

Góly: Vlk Karel 3, Mytsiuk Yurii 3, Novotný Jakub 3, Navrátil Vítězslav 2, Tšpon Roman 2, Otáhal Filip 1, Děkan Lukáš 1, Fritscher Nikolas 1

Slavia Hradec Králové – KVP Přerov 1:4 (0:1, 0:1, 0:1, 1:1)

Góly: Novotný Jakub 1, Otáhal Filip 1, Vlk Karel 1, Navrátil Vítězslav 1