Muži KVP Přerov zahájili novou sezónu třetím místem v Poháru ČSVP

 

Muži KVP mají za sebou první zápasovou prověrku v nové sezóně, ve které se představili v brněnském bazénu v rámci Poháru ČSVP. V sobotních utkáních základní skupiny vyzvali nejprve tým Komety Brno, kterému zejména díky zaváhání ve druhé čtvrtině podlehli konečným skóre 18:11. Ve druhém zápase proti Slavii Praha byli přerované celou dobu lepším týmem, soupeře přehráli rozdílem 16:8 a zajistili si postup do bojů o konečné třetí místo. V souboji o bronzové medaile už tým KVP nezaváhal a porazil mužstvo Strakonic poměrem 15:10.

 

 I přes zaváhání proti týmu Komety Brno byl trenér KVP Přerov Jiří Otáhal s výkony svých svěřenců spokojený: “Jak už jsem avizoval, Pohár byl pro nás jakýmsi herním soustředěním a přípravou na nadcházející ročník I. ligy. Vůbec poprvé po skončené přípravě jsme si mohli zahrát téměř v kompletní sestavě. Výsledky jednotlivých utkání pro mě nebyly zase až tak důležité. Soustředil jsem se spíše na herní projev týmu a s tím jsem byl spokojený. Velmi dobře do týmu zapadla naše letošní posila, Vlado Plvan, který hned od prvního zápasu ukazoval svou obrovskou kvalitu a ihned se stal jednou z opor. Nicméně máme stále na čem pracovat. Do začátku ligy máme ještě dva týdny, takže je plně využijeme k tréninku“.

 

Výsledky:

Kometa Brno – KVP Přerov 18:11 (4:3, 5:1, 4:4, 4:3)

Góly: Holibka 3, Janíček 2, Frank 1, Mazánik 1, Jurčík 1, Prachár 1, Plvan 1, Komínek 1,

 

KVP Přerov – Slávia Praha 16:8 (4:0, 6:3, 3:1, 3:4)

Góly: Prachár 5, Mazánik 4, Holibka 3, Plvan 2, Jurčík 1, Frank 1,

 

KVP Přerov – AJ Strakonice 15:10 (5:2, 4:1, 2:4, 4:3)

Góly: Plvan 7, Frank 2, Jurčík 2, Holibka 1, Komínek 1, Prachár 1, Mazánik 1,

 

Sestava: Mac, Frank, Mazánik F., Němec, Jurčík, Prachár, Plvan, Komínek, Otáhal A., Holibka, Tysovskyy, Chromčík, Janíček