Muži KVP v domácím bazénu podlehli Kometě a rozstříleli Hradec Králové

První představení před domácími fanoušky nedopadlo pro přerovské hráče úplně podle představ, když v úvodním sobotním zápase podlehli Kometě Brno poměrem 7:12. Utkání sice otevřel hned v první minutě gólem do brněnské sítě Vlado Plvan, ale domácí hráči nenašli v průběhu prvního poločasu recept na brněnskou obranu a nedařilo se jim skórovat. Vytvořili si sice velké množství střeleckých příležitostí, ale jediný další gól první půle dokázal proměnit opět Vlado Plvan a tak v polovině utkání prohrávali hráči KVP poměrem 2:6. Ve druhém poločase se domácí zbavili nervozity z úvodu utkání, zlepšili hru v obraně a zápas byl mnohem vyrovnanější než v první polovině. Ani přes čtyři góly Andreje Janíčka ale nedokázali dohnat herní výpadek z prvního poločasu a v nervózním utkání nakonec Kometě podlehli 7:12.

Ve druhém zápase proti Slavii Hradec Králové se tým KVP dokázal zbavit nervozity z dopoledního utkání a předvedl svůj tradiční koncentrovaný výkon, založený na dobré obraně a utkání se vyvíjelo mnohem lepším směrem. Herní pohoda se projevila i ve výrazném zlepšení střelecké produktivity a k osmigólovému střeleckému koncertu domácího centra Petera Franka se přidali čtyřmi góly Andrej Janíček a Kristián Holibka, dvěma Vlado Plvan a první gól v letošní sezóně přidal i mladý Artur Tysovskyy. KVP Přerov tak soupeře z Hradce Králové rozstřílel vysoko 19:6 a v tabulce mu patří čtvrtá příčka za vedoucí Kometou Brno, Steppem Praha a Slavií Praha.

“Zápas proti Brnu se nám vůbec nepovedl, a to především z hlediska velice nízké efektivity proměňování šancí. První polovinu zápasu jsme se nemohli dostat do tempa. Připadalo mi, jako by se klukům vůbec nechtělo hrát. V druhé půli se tým zvednul a na projevu to bylo hodně znát. Začali jsme si vytvářet šance, ale i ty nejvyloženější jsme nedokázali proměnit. Z deseti přesilových her jsme využili jen dvě, a to je prostě málo. Tím pádem jsme Brno nedokázali ani jednou dostat pod tlak a naopak jsme pod tlakem byli prakticky celý zápas. Byl to jeden z těch zápasů, kdy se vůbec nic nedaří. A na takový zápas je potřeba co nejdříve zapomenout.

Proti Hradci to bylo úplně jiné. Kluci si potřebovali spravit chuť. Všichni makali a oproti předchozímu zápasu nám tam spadlo snad všechno. Tahle výhra byla pro nás moc důležitá, neboť bylo třeba dostat z hlavy frustraci. To se povedlo a teď už se musíme soustředit na další zápasy.”, hodnotil výkony svých svěřenců trenér Jiří Otáhal.