Muži KVP těsně porazili Hradec a podlehli Kometě Brno

Trenér Radek  Otáhal zhodnotil v krátkém rozhovoru obě víkendová utkání, která sehrál tým mužů v domácím bazénu proti Slavii Hradec králové a Kometě Brno. Hradec porazili naši borci těsně o gól, ale Kometa byla tentokrát nad jejich síly:
Proti Hradci rozhodoval gól až v závěru. Jak emotivní a nervózní zápas to byl? 
Mělo se jednat o jednoznačné utkání, které mělo být zcela v naší režii a značnou část hrací doby měli odehrát mladí hráči. Bohužel opak byl pravdou. Dosti jsme se trápili, problémy nám dělalo zakončování a proměňování vypracovaných gólových šancí. Z jejich brankáře jsme zbytečně udělali hrdinu. Naopak soupeř proměňoval své šance a přesilové hry jednoduše. Celý zápas jsme prakticky prohrávali a dorovnávali skóre. Na druhou stranu kluci stále nepřestávali hrát, díky čemuž jsme se propracovali až k vyrovnání. A se štěstím se nám nakonec podařilo zápas otočit v náš prospěch. Ale byly to nervy. Za zmínku ale stojí výkon brankáře Petra Příkazského, který si odbyl svou prvoligovou premiéru. V zápase byl výraznou oporou týmu a zejména díky jeho výkonu se nám podařil zápas dotáhnout do vítězného konce.
Kometa utkání v závěru zlomila. Je letos nad síly KVP?
Utkání s Kometou Brno bylo zcela jiné. Mohu říct, že se mi náš herní výkon líbil daleko více, než v dopoledním utkání s Hradcem. Byli jsme vyrovnaným soupeřem. V obraně jsme na tom byli velmi dobře, kluci perfektně plnili zadané úkoly. Horší to bylo s přechodem do útočné fáze, ten byl dost pomalý a na samotný útok nám pak zbývalo velmi málo času. Do třetí čtvrtiny jsme se drželi, pak začaly docházet síly, díky čemuž jsme pak útočili či bránili v početní nevýhodě. Stejné to bylo i s přesilovkami, kde jsme bývali v početní výhodě na konci jejich časového limitu. I v tomto utkání jsme se mohli opřít o výkon brankáře, tentokrát Tondy Mace, který nás v důležitých okamžicích opravdu podržel a několikrát zabránil jistému gólu.
Platí, že tato sezona je spíše zkušební?

Víceméně platí, spíše bych použil termín rozehrávací. Ta dlouhá covidová pauza opravdu napáchala velké škody a myslím, že u všech sportovních odvětví. Mladí kluci namísto rozvoje stagnovali, což je možné vidět napříč všemi věkovými kategoriemi. Potřebujeme získat nějaké relevantní informace o tom, jak na tom hráči na tom opravdu jsou a co od nich můžeme v dalším dlouhodobějším časovém horizontu očekávat. Od toho se chceme odrazit a směrovat i vývoj a herní koncept mužského týmu v následujících sezónách. Navíc letošní model soutěže netoleruje žádné zaváhání a chybí mu jeho tradiční vyvrcholení v podobě play-off. Takže bych se chtěl oprostit od kladení si nedosažitelných cílů a chci se již teď soustředit na příští sezonu. To samozřejmě neznamená, že bychom  zbytek sezony vypustili a následující zápasy neodehráli v plném nasazení. Navíc budeme po sedmitýdennní intenzivní fyzické přípravě, tak předpokládám, že tým bude na závěrečná utkání v odpovídající kondici.

Reportáž a fotogalerii z víkendových utkání naleznete na stránkách Přerovského Deníku: KVP slavil gól v poslední minutě i vítěznou premiéru mladíčka
Sestava: Příkazský Petr, Frank Peter, Mazánik Mario, Mazánik Filip, Vela Karlo, Prachár Peter, Otáhal Adam, Beňa Michal, Komínek Martin, Otáhal Jiří, Holibka Kristian, Přikryl Petr, Tysovskyy Artur, Dobeš Jiří, Mac Antonín

KVP Přerov – Slavia Hradec Králové 10:9 (2:3, 1:2, 2:1, 5:3)
Branky: Mazánik M. 6, Mazánik F. 2, Holibka 1, Komínek 1

KVP Přerov – Kometa Brno 8:12 (2:3, 1:2, 2:3, 3:4)
Branky: Frank 2, Mazánik F. 2, Prachár 2, Přikryl 2