KVP Přerov oslavil 90. výročí založení klubu

KVP Přerov oslavil 90. výročí založení klubu

V sobotu 3. února 2024 oslavili přerovští vodní pólisté 90. výročí existence svého klubu. Ačkoliv přesné datum výročí založení klubu připadlo již na srpen loňského roku, oslavy se kvůli generální opravě bazénu mohly uskutečnit až v letošním roce.

První utkání vodního póla se v Přerově odehrálo dne 9. srpna 1933 na Městské plovárně nedaleko parku Michalov. První přerovské utkání sehráli pro nedostatek soupeřů a finančních prostředků mezi sebou příslušníci Sokola rozděleni do dvou družstev – Akademický klub a Sokol Přerov. Hrálo se na dva poločasy s konečným vítězstvím pro Akademiky v poměru 7:2. Utkání se těšilo vysoké návštěvě, když byl bazén obklopen asi třemi stovkami diváků, což je i na dnešní poměry velmi slušná návštěvnost.

Oslavy výročí založení klubu se sestávaly z několik akcí. Dlouhodobě byla pro veřejnost na bazéně otevřená výstava zachycující celou historii přerovského vodního póla, od skromných počátků až do bohaté současnosti. Samotné oslavy pokračovaly prvoligovým utkáním mužů mezi KVP Přerov a tradičním soupeřem UP Olomouc, vyvrcholily utkáním starých gard a následným posezením v restauraci Tribuna. Na oslavy se sjelo téměř sedmdesát bývalých hráčů z celé republiky. Nejstarším účastníkem byl pak dlouholetý hráč, funkcionář a předseda klubu, pětadevadesátiletý Rostislav Císař.

Všichni se rozešli s přáním sejít se opět tentokrát u příležitosti již 95. výročí založení klubu.

Fotografie z oslav jsou k dispozici na záložce Fotogalerie/Muži nebo zde: Fotogalerie 90. výročí založení klubu