INTERCUP 2024

INTERCUP 2024

Reprezentační výběry kategorie U16 z České republiky, Slovenska, Rakouska, Litvy, Moldavska a Ukrajiny změřily v přerovském bazénu své síly na již tradičním  mezinárodním turnaji juniorské kategorie U16 INTERCUP 2024.

Zleva: Radek Otáhal, Lukáš Vilím, Miroslav Netopil, Lukáš Bátěk, Jiří Otáhal, Adam Přikryl

KVP Přerov měl ve výběru České republiky výrazné zastoupení – členy týmu, který vedli trenéři KVP Radek a Jiří Otáhalovi, byli naši dorostenci Lukáš Vilím, Miroslav Netopil, Adam Přikryl a Lukáš Bátěk.

V konečném pořadí se družstvo České republiky umístilo na pěkném 2. místě, když po vítězstvích nad Rakouskem a Moldavskem podlehlo ve finálovém souboji týmu Slovenské republiky 9:16. Pro českou reprezentaci byl turnaj po sérii tréninkových kempů kvalitní přípravou na červnové Mistrovství světa na Maltě.

Nejlepším střelcem turnaje s 15-ti vstřelenými góly stal stal český hráč Arseny Pashovsky a další  člen českého výběru Adam Hošna byl vyhlášen nejlepším gólmanem. Nejužitečnější hráčem turnaje se stal Peter Nižný ze Slovenska.

Turnaj zhodnotil zástupce KVP Přerov a zároveň předseda sekce Rozvoje mládeže Českého svazu vodního póla Petr Přikryl: „Přerov je tradičním místem přípravy mládežnických reprezentací, zázemí a podmínky, které zde máme jsou pro přípravu ideální. Tradiční turnaj INTERCUP, který jsme vždy pořádali pro 4 týmy,  jsme poprvé organizovali ve formátu šesti reprezentací a spokojenost týmů je pro nás motivací do přípravy dalšího turnaje. Český tým kromě přípravného turnaje v Přerově stihl několik tréninků a před blížícím se červnovým Mistrovstvím světa na Maltě absolvoval další kvalitní přípravu. Nyní tým v květnu čeká společná příprava s Rakouskem v Linci a pak těsně před odletem na MS další kemp v Přerově a věřím, že i tentokrát s dalším kvalitním  reprezentačním sparingovým partnerem.“

Fotografie z turnaje naleznete zde: Fotogalerie INTERCUP

Výsledky českého týmu:

Rakousko – Česko 7:13

Moldavsko – Česko 9:14

Finálový zápas

Česko – Slovensko 9:16

 

Celkové výsledky naleznete zde:

Celkové pořadí

1. Slovensko

2. Česko

3. Litva

4. Moldavsko

5. Ukrajina

6. Rakousko