Hráči KVP se o víkendu zúčastnili reprezentačního soustředění kategorie U13

O uplynulém víkendu proběhlo v Přerově společné soustředění reprezentačních výběrů kategorií U13, U15 a U17. Hráči absolvovali několik náročných dvou až tříhodinových tréninkových bloků, ve kterých se trenéři zaměřili zejména na zdokonalování herních kombinací, taktiky a týmové spolupráce.

Členy reprezentačního výběru U13 jsou i tři hráči KVP Přerov Tomáš Kohout, Václav Výborný a Tadeáš Zapletal, kteří se v konkurenci těch nejlepších vodních pólistů ve své kategorii rozhodně neztratili. Všech tří jsme se zeptali, co jim účast v reprezentačním výběru přinesla:

Tomáš Kohout: „Jako brankář vím, že musím zabrat a posílit nohy. Trénink se staršími gólmany mi ukázal rezervy, ale taky tipy na zlepšení“.

Václav Výborný: „Jsem rád, že jsem se mohl soustředění zúčastnit a porovnat se s kluky z jiných týmů. Vím na čem dále v tréninku zapracovat a na co se zaměřit“.

Tadeáš Zapletal: „Věřím, že budu v nominaci i na příští reprezentační soustředění a zápasy. Zabrat ale musím hodně. Zejména v plavání“.

I v trenérském a realizačním týmu mládežnických reprezentací má KVP své zastoupení – práci s mladými reprezentanty se dlouhodobě věnují hráči A-týmu Andrej Janíček, Michal Berec, Jakub Němec, Petr Přikryl a trenér mládeže Martin Šlechta. Trenér Andrej Janíček ocenil i dobrou spolupráci s vedením přerovského bazénu, která je pro pořádání přípravných kempů velmi důležitá: “Přerovský bazén a zázemí nám dlouhodobě nabízí ideální tréninkové podmínky a i ochota zaměstnanců bazénu je pro nás důležitá při tréninkové přípravě týmů”.

Tréninkové soustředění bylo součástí přípravného cyklu, kdy se formou víkendových soustředění a mezinárodních turnajů mladí hráči dlouhodobě připravují pod vedením zkušeného trenérského týmu, který byl nově posílen o černohorského trenéra Gorana Krivokapiče, jehož úkolem je přinést do českého vodního póla na mládežnických úrovních nové prvky a využít své hráčské a trenérské zkušenosti z Černé hory a Srbska, kde je pólo na špičkové úrovni.

Soustředění i současné směřování mládežnických reprezentací shrnul předseda sekce Rozvoje mládeže ČSVP, Mgr. Petr Přikryl: „Podařilo se nám vytvořit zkušený a profesionální trenérský tým, nastavit financování akcí a stanovit termíny pravidelných soustředění. Čeká nás spousta práce a věřím, že v dlouhodobém horizontu se v práci s mládeží dostaví výsledky na mezinárodní úrovni“.