Muži o víkendu díky dvěma vítězstvím vybojovali postup do play-off

A-tým KVP o víkendu v domácím bazénu dvakrát zvítězil a zajistil si tak ještě před koncem základní části I. ligy účast v letošním play-off. Utkání, v nichž  tým KVP poprvé nastoupil pod vedením nového trenéra Radka Otáhala, měla odlišný průběh. S tradičním rivalem Kometou Brno domácí prohrávali ještě na začátku 3. čtvrtiny 3:6, pak se jim ale podařilo zmobilizovat síly a díky výbornému výkonu do konce čtvrtiny srovnali skóre na 7:7. V poslední rozhodující čtvrtině se domácí hráči poprvé v průběhu zápasu dostali do vedení. Brnu se sice podařilo vyrovnat, ale poslední slovo měli domácí hráči díky přesné střele Andreje Janíčka, který vítěznou brankou na 9:8 zajistil vítězství KVP. Večerní utkání s Hradcem Králové bylo od 2. čtvrtiny jednoznačnou záležitostí přerovského týmu. Hráči KVP si v něm s chutí zastříleli a nakonec zvítězili 18:5.

Trenér Radek Otáhal k zápasům řekl: „Po dlouhé době jsme hráli v úplné sestavě, což se promítlo do zlepšeného výkonu. Všichni dnes patřičně bojovali a hráli s velkou chutí. Dobře se chytla nová posila týmu Jiří Dobeš, který k nám přestoupil z UP Olomouc. Výhry nám zajistily v předstihu účast v letošním play-off a můžeme tedy nyní v klidu ladit formu pro play-off. Poslední zápasy základní části se Slávií a STEPPem Praha odehrajeme v domácím bazénu 11. března a pak se pokusíme ve čtyřech turnajích vybojovat dlouho vzývaný mistrovský titul.“

Výsledky: KVP Přerov – Kometa Brno 9:8 (1:2, 2:3, 4:2, 2:1). Střelci Přerova: Dobeš a Frank po 2, Mário Mazánik, Janíček, Jurčík, Přikryl a Berec po 1.

KVP Přerov – Slávia Hradec Králové 18:5 (4:4, 2:0, 6:0, 6:1). Střelci Přerova: Holibka 4, Janíček, Filip Mazánik, Berec po 3, Chromčík 2, Mário Mazánik, Otáhal, Dobeš po 1.

Sestava KVP Přerov: Gogola, Mazánik M., Frank, Mazánik F., Janíček, Jurčík, Dobeš, Berec, Komínek, Otáhal J., Holibka, Přikryl, Chromčík

Trenér: Otáhal R.