Rozhovor s trenérem KVP Přerov Jirkou Otáhalem

Rozhovor s trenérem KVP Přerov Jirkou Otáhalem

Týmu KVP Přerov se v loňské sezóně podařilo pod taktovkou trenérského dua bratří Otáhalů obhájit mistrovský titul. V probíhající přípravě na novou sezónu jsme se zeptali jednoho z trenérů, Jirky Otáhala, na co se mohou fanoušci KVP v nové sezóně těšit:

 

Obhajoba mistrovského titulu je úžasný úspěch, jak ale s odstupem a “klidnou” hlavou hodnotíš minulou sezónu?

Obhajoba titulu byla úžasná. Pro přerovské vodní pólo to bylo něco výjimečného. Ty krásné okamžiky budu mít pořád v paměti. Loňskou sezónu jsme, mimo semifinále v Praze, odehráli dost suverénně. Tým šlapal velmi dobře. Takovou sezónu nelze označit jinak, než jako perfektní.

 

KVP tradičně spoléhá na stabilní zkušený kádr a týmového ducha, jsou před novou sezónou v týmu nějaké změny?

Týmový duch bude v našem týmu vždy velmi důležitým prvkem. Každopádně je potřeba se dívat hlavně do budoucnosti. Loňský tým byl velmi silný, ale měl své limity. Pokud chceme být úspěšní i v dalších sezonách, musíme tým postupně doplňovat mladšími hráči. Od nich pak očekávám dravost a bojovnost. Navíc se nám letos podařilo přivést další posilu. Jedná se o slovenského reprezentanta Vlada Plvana. Typově by měl perfektně do sestavy zapadnout.

 

Sezónu budete zahajovat o prvním listopadovém víkendu Pohárem ČSVP v Brně, jak hodnotíš probíhající přípravu? Jaké jsou Tvoje očekávání od prvních zápasů sezóny?

S přípravou jsem velmi spokojený. Někteří hráči mě mile překvapili a jsou příslibem kvalitních výkonů. Pokud se k nim přidají i ostatní hráči, bude to paráda. Tým je na sezónu dobře připravený. Pohár bude pro nás velikou příležitostí si vše naostro vyzkoušet před zahájením 1. ligy. Na Poháru ale budeme chtít i tak uhrát dobrý výsledek.

 

Tým povedeš opět spolu se svým v bratrem Radkem, se kterým jste zvítězili v kategorii Trenér roku v anketě Sportovec roku města Přerova za rok 2017. Máš už s bratrem představu jak bude vypadat herní projev týmu?

Určitě představu mám. Chci navázat na to, co jsme s bráchou začali budovat před dvěma roky. Pro úspěch je velmi důležitá disciplína, a tu se snažíme klukům vštěpovat. Jednoznačně se ale budeme snažit hrát moderní vodní pólo.

 

Víš už jak bude letos vypadat poměr sil v lize? Co můžete od soupeřů očekávat?

To zatím vůbec netuším. Asi teprve první zápasy ukážou, jak který tým na tom bude. Každopádně velkou výzvou budou zápasy se Steppem Praha, který by měl letos do ligy nastoupit se sestavou, se kterou v předešlých letech hrával 2. německou ligu. Mají spoustu cizinců, takže kvalita tam bude. Pro fanoušky, ale i pro hráče, to bude zajímavým zpestřením.

 

A na závěr otázka, která se nabízí sama: Mohou se fanoušci těšit na zlatý hattrick?

Určitě se fanoušci mohou těšit na novou sezónu a na spoustu zajímavých zápasů. Případný hattrick je v tuto chvíli strašně daleko a není to zatím aktuální téma. Nevíme, jak budou vypadat soupeři, zda se nám vyhnou zranění nebo jiné negativní aspekty, které mohou tým oslabit. Současným našim cílem je play-off a pak se uvidí. Samozřejmě, že naše cíle nemohou být přízemní. I nadále chceme všem ukazovat, že se v Přerově hraje špičkové vodní pólo.