Rozhovor s brankářem Petrem Příkazským

Rozhovor s brankářem Petrem Příkazským

Má za sebou úspěšnou premiéru v I. lize mužů v letošní sezóně a přestože to byl jeden z jeho prvních ostrých zápasových startů po dlouhé pauze způsobené covidem, svého úkolu se zhostil na výbornou. Ačkoliv věkem patří do dorostenecké kategorie, počínal si jako zkušený matador, předvedl vynikající výkon a ze všech stran se na něj snášela jen slova chvály – Petr Příkazský, gólman KVP Přerov. Požádali jsme o krátký rozhovor.

Máš za sebou první letošní zápas v kategorii mužů. Jak jsi spokojený se svým výkonem?

Stoprocentně se svým výkonem nejsem spokojen nikdy, ale řekl bych, že jsem chytil většinu toho, co jsem chytit měl a snad i něco navíc.

Utkání bylo velmi vyrovnané až do poslední minuty, ale Ty jsi působil velmi klidným a vyrovnaným dojmem, byl jsi alespoň trošku nervózní?

Jsem rád, že jsem tak působil, protože nervózní jsem byl hodně. Doufám, že s přibývajícími zkušenostmi ta nervozita alespoň trochu opadne.

Jsi přerovský odchovanec, ale v posledních letech moc příležitostí získat zkušenosti ze hry nebylo zejména kvůli covidu, navíc přerovští dorostenci v poslední sezóně družstvo do soutěže nepostavili. Kde jsi hrál v posledních sezónách?

V posledních sezónách vůbec nikde, přes covid jsem dokonce ani nemohl trénovat ze zdravotních důvodů. Tento rok jsem získal možnost hostovat v kategorii staršího dorostu ve Strakonicích, takže můžu hrát i svou věkovou kategorii.

Je těžké je postavit se do brány v podstatě bez ostrých zkušeností?

Těžké to je, ale výrazně mi pomohlo zmíněné hostování a tréninkové zápasy. Bez nich bych určitě neměl dostatečnou zápasovou praxi.

Jak dlouho hraješ pólo?

Za rok to bude deset let.

Gólmani mají v týmu dost těžkou pozici, každá jejich i drobná chyba je okamžitě vidět a snáší se na ně mnohem větší kritika než třeba na útočníka, který prostě nedá vyloženou šanci a jede se dál. Proč jsi si vybral právě tento post a co Tě na něm baví?

Post gólmana mě vždy přitahoval v každém sportu. Navíc v mládežnických kategoriích jsem začal později proti ostatním klukům silově a plavecky zaostávat, takže se to nabízelo. Nejvíc mě baví ten pocit, když se mi povede skutečně podržet tým … no a tak trochu fakt, že nemusím tolik plavat a chodit na čtvrteční plavecké tréninky :-).

Jak vidíš v pólu svou budoucnost?

Doufám, že se mi to povede zkombinovat se studiem a později se zaměstnáním. Určitě bych dále rád hrál první ligu mužů.

Tvůj mladší bráška také hraje v Přerově v týmu mladších žáků, kteří jsou v letošní sezóně velmi úspěšní. Přijde si občas pro radu?

Zásadně ne, brácha si ode mě většinou nechce nechat poradit :-). I tak se mu snažím rady dávat často, protože vidím, že má potenciál.

Jaké máš jiné koníčky kromě póla?

Rád maluji, sleduji fotbal, filmy nebo si čtu.

Příští rok budeš maturovat, kam se chystáš po maturitě?

Chtěl bych studovat medicínu, konkrétní univerzitu ještě vybranou nemám. Uvidím, kam se dostanu.

Slyšel jsem, že jsi velkým fanouškem Liverpoolu. Myslíš si, že mají alespoň nějakou šanci porazit Manchester City?

Tak samozřejmě. 🙂

Díky za rozhovor.

Taky děkuji.