Mužům se začátek 1. ligy nevydařil, zato starší žáci byli v prvním turnaji úspěšní

Uplynulý víkend byl plný vodního póla – tým mužů zahájil z důvodu již 7 měsíců uzavřeného přerovského bazénu v náhradních prostorách olomouckého plaveckého stadionu svoje domácí zápasy v letošním ročníku I. ligy. a starší žáci také v Olomouci odehráli první turnaj  II. ligy starších žáků.

Muži vyzvali týmy Steppu a Slavie Praha díky velké marodce v oslabené sestavě a jejich výkon byl ovlivněný také ne úplně ideálními tréninkovými podmínkami z důvodu uzavření domácího bazénu. A i přesto, že nakonec vítězství nevybojovali, předvedli solidní výkony. V zápase se Steppem odehráli dvě vyrovnané čtvrtiny, v první a poslední čtvrtině ale bohužel soupeř jasně ukázal svou převahu a zvítězil 6:16. Utkání se Slavií Praha bylo o poznání vyrovnanější a stav 8:9 po třetí čtvrtině dával naději a vítězství. Nakonec se ale opět projevilo tréninkové manko našeho týmu a spolu s velkým množstvím neproměněných šancí vedlo nakonec k vítězství Slavie 9:14. Svou premiéru v kategorii mužů si odbyli dva dorostenci Miroslav Netopil a Ondřej Novotný, kteří i přes svůj věk předvedli nebojácné a velmi solidní výkony a rozhodně jsou perspektivou do budoucna.

KVP Přerov – STEPP Praha 6:16 (1:4, 2:4, 3:4, 0:4)

Góly: Jurčík Michal 2, Kostelník Tomáš 2, Výborný Václav 2

KVP Přerov – Slavia Praha 9:14 (2:5, 3:2, 3:4, 1:3)

Góly: Kostelník Tomáš 4, Janíček Andrej 2, Jurčík Michal 1, Otáhal Jiří 1, Holibka Kristian 1

Sestava: Příkazský Petr, Mac Antonín, Janíček Andrej, Netopil Miroslav, Kohout Tomáš, Jurčík Michal, Novotný Ondřej, Němec Jakub, Otáhal Jiří, Holibka Kristian, Výborný Václav

Starší žáci byli v turnaji II. ligy o poznání úspěšnější a brali plný počet bodů. V prvním zápase sice ne zcela ideálně, když nad KVS Plzeň zvítězili kontumačně 5:0, protože se soupeř v důsledku sněhové kalamity nestihl včas dostavit k utkání.

Další dva zápasy už proběhly standardně a naši hráči předvedli velmi kvalitní výkony, s oběma soupeři si bez potíží poradili a slavili dvě vítězství. V sobotu večer porazili Kometu Brno, která ale nastoupila s větším množstvím mladších hráčů vysoko 26:0 a v neděli pak přehráli domácí tým SK UP Olomouc 5:10. Naši kluci hráli proti týmu z Olomouce s jasnou převahou a už v první čtvrtině vedli 0:3, ve zbytku zápasu si pak udržovali pohodlný náskok a mrzet je může jen velké množství neproměněných šancí.

Kometa Brno – KVP Přerov 0:26 (0:6, 0:4, 0:6, 0:10)

Góly: Navrátil Vítězslav 7, Tšpon Roman 4, Vlk Karel 4, Hriník Filip 3, Mytsiuk Yurii 3, Pospíšil Pavel 2, Novotný Jakub 2, Gerec Jan 1

SK UP Olomouc – KVP Přerov 5:10 (0:3, 2:2, 1:3, 2:2)

Góly: Vlk Karel 5, Mytsiuk Yurii 2, Navrátil Vítězslav 2, Hriník Filip 1

Sestava: Vilím Lukáš, Gerec Jan, Hriník Filip, Navrátil Vítězslav, Tšpon Roman, Pospíšil Pavel, Novotný Jakub, Stejskal Jan, Mytsiuk Yurii, Vlk Karel, Přikryl Tomáš