Muži v předposledním kole základní části porazili Hradec Králové a těsně podlehli Kometě Brno

Muži v předposledním kole základní části porazili Hradec Králové a těsně podlehli Kometě Brno

V první lize mužů vrcholí velmi vyrovnaný souboj o účast v play-off a tým KVP Přerov tentokrát přivítal ve svém bazénu soupeře ze Slavie Hradec Králové a Komety Brno. Přerovští hráči vstupovali do obou utkání s jasným cílem vybojovat dvě vítězství, ale současně s vědomím, že ani jednoho ze soupeřů nebude snadné porazit a čekají je těžké souboje.  Do prvního utkání vstoupili domácí bez kapitána Kristiána Holibky a v úvodu se nechali zaskočit dvěma rychlými góly soupeře, pak ale zkonsolidovali obranu a náskok hradeckých hráčů srovnali. Celý první poločas byl vyrovnaným soubojem obou týmů a do druhé půle vstupoval tým KVP s jednogólovým náskokem. Třetí čtvrtina byla ovlivněna zejména neproměňováním gólových příležitostí na straně domácích, kteří si sice vypracovali velké množství šanci, které ale nedokázali proměnit, ikdyž často ke gólu chyběla jen pověstná špetka štěstí. V poslední části utkání tým KVP zmobilizoval síly a díky jasné převaze přehrál nakonec soupeře z Hradce těsným poměrem 11:12.

“Chtěli jsme navázat na dvě předchozí výhry, což se nám podařilo jen částečně. I přesto jsme získali důležité body pro udržení si postupových nadějí do play-off. V prvním utkání s Hradcem Králové jsme byli opět v roli favorita. Odehráli jsme ho na celkem slušné úrovni a dobře i po taktické stránce. Byly vidět i krásné kombinační akce, ne všechny však byly okořeněné vstřelenou brankou. Bohužel nás opět postihla naše “Achillova pata” v podobě neproměňování vyložených gólových šancí, což umožnilo soupeři s námi udržet krok a odehrát vyrovnané utkání. Nakonec jsme ale zápas dotáhli do vítězného konce. Hráčům nebylo téměř co vytknout, podali slušný výkon, chyběly prostě vstřelené góly”, hodnotil výkon svých svěřenců v utkání proti Hradci Králové trenér Radek Otáhal.

Do těžkého zápasu proti Kometě Brno nastoupili hráči KVP Přerov už v plné sestavě i s kapitánem Holibkou a od úvodního hvizdu bojovali s maximálním nasazením. Utkání s vedoucím týmem tabulky bylo po celou dobu velmi vyrovnané a oba týmy se přetahovaly o každý gól, ale poslední slovo měli nakonec hráči Komety, kteří vybojovali těsné vítězství 11:12.

Trenér Radek Otáhal kromě výkonů svých hráčů ocenil i skvělou diváckou kulisu, kterou již tradičně na přerovském bazéně vytvořili domácí fanoušci: “Večerní duel s lídrem základní části I. ligy Kometou Brno nabídl velmi kvalitní a vyrovnané utkání. V něm rozhodovaly maličkosti. My jsme dopláceli hlavně na nedůslednost a chyby v obranné fázi, díky čemuž jsme dostali pár laciných gólů. K tomu se přidala neproměněná penalta a také promarněné přesilovky v závěru, což bylo tím pomyslným jazýčkem vah, který utkání překlopil v náš neprospěch a my o gól padli.  Kluci do toho dali všechno, zasloužili si vyhrát, bohužel jsme draze zaplatili za naše chyby. I přesto je třeba všechny pochválit, hlavně brankáře Němce a Mace, kteří byli v obou utkáních oporami týmu. Poděkování patří také našim fanouškům, kteří vytvořili super diváckou kulisu a  nadstandardní podporu. Věřím, že s ní můžeme počítat i pro závěrečné kolo základní části, kde bychom chtěli konečně získat jistotu postupu do play-off. Jako tým pro to uděláme vše!”.

Před posledními dvěma utkáními základní části má jistotu postupu do play-off týmy Komety Brno a Slavie Praha. O zbylá dvě postupová místa se kromě KVP poperou i mužstva Steppu Praha, SK UP Olomouc a AJ Strakonice. KVP Přerov bude v posledních dvou zápasech základní části hostit v domácím bazénu týmy Slavie Praha a Steppu Praha

Fotografie z utkání proti Slavii Hradec Králové naleznete v záložce fotogalerie zde:

 

KVP Přerov – Slavia Hradec Králové 12:11 (3:3, 5:4, 0:3, 4:1)

Góly KVP Přerov: Plvan 4, Frank 2, Janíček 2, Mazánik 1, Prachár 1, Přikryl 1, Chromčík 1

KVP Přerov – Kometa Brno 11:12 (3:3, 2:3, 4:2, 2:4)

Góly KVP Přerov: Holibka 3, Prachár 2, Mazánik 2, Frank 2, Jurčík 1, Přikryl 1

 

Aktuální tabulka:

Pořadí Tým Skóre Body
1. SKP Kometa Brno 136:96 30 b.
2. SK Slavia Praha 135:102 25 b.
3. Stepp Praha 146:119 24 b.
4. SK UP Olomouc 142:125 19 b.
5. KVP Přerov 146:137 18 b.
6. AJ Strakonice 127:130 18 b.
7. Slavia Hradec Králové 119:165 6 b.
8. KVS Plzeň 80:157 4 b.