Muži KVP vyhráli v Plzni i Strakonicích

Muži KVP Přerov odehráli o víkendu další dvě utkání první ligy, ve kterých vybojovali dvě důležitá vítězství. V dopoledním sobotním utkání si hladce poradili s posledním týmem tabulky KVS Plzeň a odpoledne porazili letos výborně hrající AJ Strakonice poměrem 10:13.

Zápas v plzeňském bazénu začal tým KVP Přerov opatrně a s velkým důrazem na obrannou hru a tak se do druhého poločasu vstupovalo překvapivě za téměř vyrovnaného stavu 3:4. Ve druhé půli ale z našich hráčů spadla nervozita a když začali hrát svou tradiční hru, zaměřenou na týmovou spolupráci a bezchybné útočné kombinace, byla třetí čtvrtina jednoznačným střeleckým koncertem, ve kterém KVP ukázal svou převahu a zvítězil vysoko 1:9. V poslední části hry si už přerované jen kontrolovali hru a zápas dovedli do vítězného konce vysoko 5:17.

Druhé sobotní utkání proti týmu AJ Strakonice bylo o poznání vyrovnanější než dopolední zápas v Plzni. Od prvních minut obě mužstva výborně bránila, hra byla velmi vyrovnaná a celé tři čtvrtiny probíhaly ve znamení přetahované o každý gól, takže v poslední části hry se za stavu 9:9 začínalo v podstatě od nuly. Strakonice sice v úvodu závěrečné čtvrtiny zvýšily na 10:9, ale poté následovala čtyřgólová šňůra Přerova, na kterou domácí tým nedokázal odpovědět a tým KVP tak rozhodl utkání ve svůj prospěch a získal důležité body do bojů o play-off.

Trenér Radek Otáhal byl s výkony svých svěřenců v obou zápasech velmi spokojený a ocenil nejen disciplínu a vynikající hru celého týmu, ale i individuální výkony některých hráčů:  “O víkendu jsme se potřebovali hlavně morálně zvednout, zapomenout na předchozí prohry a hlavně získat důležité body nezbytné pro postup do play-off. V duelu s Plzní jsme potvrdili roli favorita a i přes počáteční nervozitu jsme zápas proměnili v jeho druhé polovině v gólovou exhibici. Zároveň bylo možné pošetřit hráče na večerní utkání se Strakonicemi.  To bylo na pohled velmi povedené a vyrovnané, rozhodovalo se až v jeho závěru. Tam rozhodovaly hlavně zkušenosti, které byly především u hráčů našeho týmu. Nenechali se strhnout k bezhlavým útokům, hráli opravdu disciplinovaně a kolektivně, soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Z toho vyplynulo tříbrankové vedení, které jsme udrželi až do posledního hvizdu. Musím konstatovat, že po dlouhé době jsem viděl kluky podat nadstandardní koncentrovaný výkon, hráli opravdu týmově a disciplinovaně. Proto proto si pochvalu zaslouží všichni. I přesto je potřeba vyzdvihnout výkon Vlado Plvana, který do hry a zejména do obrany přinesl klid, obohacený i slušným gólovým přídělem. Tým se mohl také opřít o velmi dobré a konstantní výkony brankáře Jakuba Němce, ale i Jiřího Otáhala, který svým nasazením a fyzickou připraveností předčil i stálé opory týmu. Věřím, že jsme tu smůlu a nervozitu zlomili a v dalších utkáních, která navíc hrajeme v domácím prostředí, ukážeme, že jsme schopni porazit jakýkoliv tým soutěže. Do první čtyřky prostě patříme a zasloužíme si opět hrát o titul.  Spoléháme rovněž na silnou podporu fanoušků, na niž jsme zvyklí”.

KVP Přerov je aktuálně v tabulce na 5. místě za SK UP Olomouc a na postupové 4. místo ztrácí jeden bod. Příští utkání odehraje v domácím bazénu 15. února proti Slavii Hradec Králové (od 10:15 hod) a Kometě Brno (od 17:15 hod.).

KVS Plzeň – KVP Přerov 5:17 (1:2, 2:2, 1:9, 1:4)

Góly KVP Přerov: Plvan 5, Frank 3, Janíček 2, Jurčík 2, Vela 2, Komínek 1, Holibka 1, Přikryl 1

AJ Strakonice – KVP Přerov 10:13 (4:4, 4:4, 1:1, 1:4)

Góly KVP Přerov: Janíček 4, Plvan 2, Otáhal 2, Přikryl 2, Jurčík 1, Mazánik 1, Frank 1