Muži KVP po vítězství nad pražskými celky drží druhé místo v I. lize

Vítězně zakončili vodní pólisté KVP Přerov podzimní část I.ligy mužů. Po domácích výhrách nad Steppem Praha a Slávii Praha “přezimují” díky horšímu skóre na druhém místě tabulky nejvyšší soutěže za vedoucí Kometou Brno, se kterou mají stejný počet bodů.

KVP Přerov – Stepp Praha 10:7 (3:3, 5:1, 1:2, 1:1)

V prvním utkání změřili domácí hráči síly s mužstvem Stepp Praha. O konečném výsledku utkání rozhodla druhá čtvrtina, kterou tým  KVP ovládl 5:1 a na začátku třetí čtvrtiny už vedl s přehledem 9:4. I přes tlak Steppu v závěru zápasu si domácí tým výhru zkušeně pohlídal.

Góly: Holibka 3, Janíček 2, Prachár 2, Frank 1, Jurčík 1, Mazánik M. 1

KVP Přerov – SK Slavia Praha 16:13 (3:5, 7:2, 4:2, 2:4)

Vstup do večerního utkání hráčům KVP Přerov nevyšel – po vlažné první čtvrtině vedla Slavia 5:3 a duo trenérů Jiří a Radek Otáhalovi měli svým svěřencům o přestávce co vysvětlovat. Druhá čtvrtina byla již plně v režii domácích. Tým  KVP ji vyhrál v poměru 7:2 a otočil zápas ve svůj prospěch. Výsledek 10:7 po první polovině utkání už vypadal optimističtěji a v druhé půli domácí hráči svůj náskok postupně navyšovali až na konečných 16:13.

Góly: Holibka 3, Mazánik F. 3, Prachár 2, Jurčík 2, Berec 2, Frank 1, Janíček 1, Mazánik M. 1, Dobeš 1

Sestava KVP Přerov: Gogola, Frank, Janíček, Mazánik F., Dobeš, Jurčík, Beňa, Berec, Prachár, Tysovskyy, Holibka, Mazánik M., Chromčík

Trenéři: Jiří Otáhal, Radek Otáhal

Po krátké vánoční pauze změří KVP Přerov síly s UP Olomouc v hanáckém derby, které se hraje v Přerově 13.1.2018 od 19.15 hod.