KVP Přerov přeje všem svým příznivcům příjemné prožití vánočních svátků

KVP Přerov přeje všem svým příznivcům příjemné prožití vánočních svátků

Vážení sportovní přátelé,

dovolte mi jménem našeho klubu Vám popřát krásné vánoční svátky a do nového roku hodně zdraví, pohody, pracovních, osobních a sportovních úspěchů.

Rok 2018 se pomalu chýlí ke svému konci a můžeme konstatovat, že pro klub to byl úspěšný rok. Muži obhájili titul Mistra ČR, podařily se nastartovat nové aktivity s mládeží a co je asi nejzásadnější, tak v roce 2018 oslavil náš klub neuvěřitelných 85 let od svého založení.

Bylo to v roce 1933, kdy po pečlivých přípravách nadšenců Sokola a řadě tréninků došlo ve středu 9. srpna po 18. hodině za velkého zájmu diváků na městské plovárně k prvnímu oficiálnímu zápasu ve vodním póle. Byl položen základ klubu, ve kterém se potkala generace sportovců, přátel a fanoušků a byla vytvořena pevná komunita lidí. Společně jsme sdíleli radost z vítězství, smutek z proher, prožívali naše životy a vždy táhli za jeden provaz. V historii klubu byly chvíle, kdy ne vždy se vše dařilo, ale společnými úsilím se povedlo vybudovat něco, co v Přerově funguje a rozvíjí se již tolik let. Mít trpělivost, výdrž v tréninku, schopnost překonat překážky, schopnost komunikovat jsou vlastnosti, které jsou více než dobrým základem pro sport, ale i pro život. A jaká byla ta dlouhá historie klubu se budete moc přesvědčit od 24. ledna, kdy bude slavnostně otevřena výstava ve Výstavní síni Pasáž Přerov s názvem Vodní pólo Přerov – 85 let – 1933 až 2018.

Sportovních úspěchů nelze dosáhnout bez týmu lidí a jsme rádi, že můžeme spolupracovat s výborným týmem činovníků, spoluhráčů, sponzorů a v neposlední řadě patří dík i všem zaměstnancům přerovského bazénu, kteří nám vytváří příjemné zázemí a samozřejmě také všem našim fanouškům. Společně všichni zvládáme ne vždy jednoduché “boje”. Úspěch není výsledkem jednotlivce, ale celého týmu. Aniž si to mnohdy uvědomujeme, tak hodnoty spojené s tradicí našeho klubu, předávané z generace na generaci nás formují a ovlivňují. Zvednout nad hlavu mistrovský pohár je krásný pocit, ale daleko více potěší, když vidíme, že pro mladé je to impuls se našemu krásnému sportu věnovat a pak to vše má smysl. A tradice klubu tak úspěšně pokračuje.

Přeji vám klidné vánoční svátky a v nové “sportovní sezóně 2019” hodně příjemných zážitků.

Mgr. Petr Přikryl

jednatel KVP Přerov