Změny v pravidlech vodního póla

Změny v pravidlech vodního póla

Od sezóny 2019/2020 dochází k významným změnám v pravidlech vodního póla. Přestože byly novinky schváleny Světovou plaveckou federací (FINA) již na konci roku 2018, Evropská plavecká federace (LEN) se rozhodla přistoupit k jejich používání až od nadcházející sezóny 2019/2020. Od nové sezóny se tedy podle nových pravidel budou hrát i všechny soutěže organizované Českým svazem vodního póla.

Cílem změn je přinést do hry větší dynamiku a rozšířit možnosti využití různých taktických variant. Hra samotná by tak měla být atraktivnější pro diváky a mělo by padat více gólů.

K nejvýznamnějším novinkám patří například zkrácení doby útoku v určitých situacích ze třiceti na dvacet vteřin, posunutí hranice pro přímou střelu z volného hodu z pěti na šest metrů, automatické nařízení penalty při faulu na hráče míčem zezadu v šestimetrovém území nebo zkrácení přestávky mezi druhou a třetí čtvrtinou z pěti na tři minuty, atd.

Podrobnější informace změnách naleznete na internetových stránkách Českého svazu vodního póla zde:  http://www.vodni-polo.cz/article/default/60

Detailní přehled nových pravidel je k dispozici ke stažení zde: