Rozhovor s trenérem KVP Přerov Jirkou Otáhalem před začátkem nové sezóny

Rozhovor s trenérem KVP Přerov Jirkou Otáhalem před začátkem nové sezóny
V sobotu 2. listopadu hráči KVP Přerov zahájí letošní prvoligovou sezónu dvěma zápasy v domácím bazénu, ve kterých budou hostit týmy AJ Strakonice a KVS Plzeň. Již tradičně, jako na začátku každé sezóny jsme se zeptali trenéra KVP Přerov Jirky Otáhala jak vidí šance svého týmu před vstupem do nové sezóny:
V loňské sezóně vám těsně unikl vysněný zlatý hattrick, ale i stříbrné medaile jsou určitě úspěchem, který jen potvrzuje kvalitu přerovského vodního póla. Jak s odstupem hodnotíš výsledky a průběh loňské sezóny?
I když by se mohlo zdát, že stříbrná medaile po dvou zlatých bude zklamáním, není tomu tak. Je potřeba si uvědomit, že jsme vloni nebyli favoritem na titul. Myslím ale, že se nám podařilo načasovat perfektně formu na play-off. V něm kluci hráli úžasně a dovolím si tvrdit, že jsme ve finále byli herně lepší než Stepp. Bohužel nám zlomila vaz obrovská neefektivita v zakončování přesilových her a vyložených šancí, takový je ale sport. Nicméně musím minulou sezónu hodnotit jako úspěšnou.
Tým mužů odehrál začátkem října Pohár ČSVP ve Strakonicích, tedy první zápasy podle nových pravidel. Co říkáš na změny?
Mně se nová pravidla hodně líbí, určitě přispějí k větší dynamičnosti hry. Kluci si na změny zvykají docela rychle. S každým dalším zápasem si budou jistější a po nějakém čase už ani nebudou tyto změny vnímat.
Jak zatím probíhá příprava na novou sezónu? Zaměřili jste se na nějaké novinky v herním projevu nebo taktice?
Bohužel nás dost trápí marodka. Hodně hráčů neabsolvovalo přípravu, další pak s určitými omezeními. Není to ideální, ale popereme se s tím. Ze začátku budeme muset vyjít s tím, co už umíme z předešlých sezón, neboť s omezeným počtem hráčů se nedají trénovat standardní situace ani taktika.
KVP se letos představí domácím fanouškům poprvé v sobotu 2. listopadu v zápasech I. ligy proti Strakonicím a Plzni, jak vypadá letošní sestava? 
Jak jsem už řekl, dost nás trápí marodka. Sezónu zahájíme v improvizované sestavě. Nicméně dobrou zprávou je, že všechny opory jsou v pořádku a připravené.
Jsou proti minulé sezóně nějaké změny v kádru?
Asi největší změnou je doplnění sestavy o dva mladé hráče, Vaška Výborného a Olivera Škutu. Oliver si s muži vyzkoušel už pohár a musím říci, že mě mile překvapil. U některých hráčů zatím vůbec nevím, zda se jim podaří do sezóny zasáhnout či nikoliv.
Na závěr tradiční otázka, která se před začátkem sezóny sama nabízí – jaké máte cíle do nové sezóny?
Největším cílem je zapracování mladých hráčů do týmu. Určitě bychom chtěli postoupit do play-off. Pak se uvidí…