Rozhovor s kapitánem starších žáků Vaškem Výborným

Rozhovor s kapitánem starších žáků Vaškem Výborným

Týmu starších žáků se v porovnání s loňskou sezónou daří, v polovině základní části soutěže jsou v tabulce na třetím místě se stejným počtem bodů jako Slavia Hradec Králové, která díky lepšímu skóre obsazuje v průběžném pořadí druhou příčku. Zeptali jsme se kapitána týmu, Vaška Výborného, jak hodnotí dosavadní průběh sezóny.

Vašku, jsi kapitán starších žáků, co říkáš na vaši hru po polovině soutěže?

Rozhodně jsme se oproti loňskému roku zlepšili, hodně na sobě na tréninku pracovali a je to vidět ve hře. Prostě hrajeme líp.

Říkáš, že v porovnání s loňskou sezónou jste se zlepšili, co je jinak?

Změnil se systém tréninku, máme o jeden trénink navíc a někteří z nás chodí i na tréninky mužů.

V čem se změnil systém tréninku?

Víc hrajeme tréninkové zápasy, kde nám trenéři vysvětlují různé kombinace a taky jsme docela zapracovali na fyzičce. Zdá se mi, že nás ta změna celkově nakopla a tak nějak nás to víc baví … teda alespoň mě.

Co říkáš na tréninky s muži?

Jsem rád, že na ně můžu chodit, naučím se na nich spoustu nových věcí. Pan trenér Otáhal se nám hodně věnuje, ale i ostatní hráči nám radí na co se zaměřit, takže pro nás je to perfektní zkušenost. Jsem za to rád, protože mi to hodně pomohlo a cítím se díky tomu mnohem jistější ve hře. A kromě toho lepší učitele než dvojnásobné mistry republiky snad už ani mít nemůžu :-).

Jsi zatím nejlepším střelcem v týmu, zaměřuješ se nějak na trénink střelby?

Ani moc ne, prostě mi to tam párkrát spadlo :-).

Přestože věkově patříš do kategorie starších žáků, jezdíš hostovat za tým SK UP Olomouc v kategorii mladších dorostenců. Jak se hraje v jiném týmu a proti starším klukům?

Jezdíme tam jednou týdně trénovat ještě s Oliverem Škutou, Arturem Tysovskyym a Danem Tallou a hrajeme zápasy. S kluky z Olomouce si hodně rozumím a beru to jako cennou zkušenost, navíc tím že trénuju s našimi muži, tak nemám problém hrát proti starším klukům.

Se spoluhráči Oliverem Škutou a Tomášem Kohoutem jste členy reprezentačního výběru v kategorii U15. Co to znamená, jezdíte na nějaká soustředění nebo turnaje?

Zhruba jednou za měsíc máme soustředění, byli jsme na turnaji v Chropyni a na Slovensku v Novákách.

Tréninky se svým týmem, s muži, v Olomouci, reprezentace – máš toho celkem dost, máš ještě nějaké jiné koníčky než pólo?

Docela mě baví historie.

Tebe asi pólo docela baví, že?

Jasně, není nic lepšího než rozvlnit soupeřovu síť :-).