Odešel Zdeněk Chytil

Zdeněk Chytil (1964–2021)

Ve čtvrtek 8. července nás po dlouhé těžké nemoci velmi předčasně opustil náš celoživotní přítel, spoluhráč a trenér Zdeněk Chytil.

Zdeněk patřil ke generaci hráčů, která stála na počátku nového, obrozujícího období přerovského vodního póla započatého v polovině sedmdesátých let. Byla to poslední generace, která ještě trénovala v minimalistickém bazénu zimních lázní Dr. Černého, a zároveň první generace, trénující už samostatně, odděleně od přerovského plavání. Zdeněk patřil k nejmladším hráčům, ale svými ideálními fyzickými dispozicemi, houževnatostí a tréninkovým zápalem se záhy vyrovnal starším spoluhráčům.

V Přerově začala jeho pólová kariéra, jež ho následně přivedla do Olomouce, Piešťan, Brna a nakonec do francouzského Fleury-les-Aubrais. Ve Francii, v širší aglomeraci města Orléans se od devadesátých let trvale usadil. Nadále přitom udržoval pevné vztahy s mateřským klubem, organizoval pro KVP Přerov soustředění a zápasy ve Francii. V roce 2003 se vrátil domů i fyzicky, když jako coach dovedl přerovský klub k prvnímu mistrovskému titulu v kategorii mužů.

Zdeňku, ať napínáš síť mokrým míčem i v dalším životě. Zůstaneš vrytý do naší paměti.

V Přerově 11. července 2021