3 otázky pro: Jiří Dobeš

3 otázky pro: Jiří Dobeš

Přinášíme novou rubriku “3 otázky pro …”, ve které bychom rádi představovali jednotlivé hráče klubu KVP Přerov.

Jako prvního představujeme Jiřího Dobeše, novou posilu týmu, který k nám přestoupil v lednu z SK UP Olomouc. Jirka má bohaté hráčské zkušenosti a aktuálně byl nominován do širšího reprezentačního výběru ČR.

Jako nová posila sis odbyl svou domácí premiéru v utkáních proti Kometě Brno a Slávii Hradec Králové. Jak hodnotíš svůj výkon ?

V prvním utkání mi vyšlo vše co jsem si stanovil: Byla výhra, neoslabil jsem tým vyloučením, snad ani  žádnou velkou chybou v obraně, 2 střely – 2 góly. Druhý zápas už nebyl úplně podle mých představ, ale s konečným výsledkem proti Hradci Králové 18:5 jsem spokojený.

Jak se ti hraje v novém týmu a jak hodnotíš tréninkovou přípravu ?

Zatím se spíš sehrávám. Snažím si zapamatovat specifika jednotlivých hráčů. Každý má jiné zpracování, jiný okamžik střely a návyky. Souhra se spoluhráči je stěžejní pro hladký herní projev a méně se pak nadřeme na výhru. Tréninky jsou poskládány skvěle, baví mě to. Trénuje se rychlost, nohy (výšlapy), technika s míčem, to vše v dynamickém mixu. Spoluhráči i trenér jsou v pohodě a všichni se soustředíme na společný cíl. Herní pojetí je maximálně týmové.  Šanci dostanou jen ti co trénují a dodržují předem stanovenou taktiku. První dojmy jsou opravdu pozitivní.

Tým postoupil v předstihu do play-off. Jak vidíš šance do finálových bojů ?

Myslím, že náš tým má opravdu velké možnosti. V kádru jsou hráči se zkušenostmi se zahraničních soutěží (Holíbka, Janiček, Otáhal, Frank, Berec, Gogola), skvěle je doplňují odchovanci přerovského klubu, kteří v sobě mají velkou bojovnost. Bude na trenérovi, aby našel cestu jak vše optimálně využít. Na titul máme šanci a snad to vyjde.