Muži zahájili 1.finálový turnaj I.ligy

O víkendu začala v plzeňském krytém bazénu prvním turnajem nejlepších čtyř týmů dlouhodobé části závěrečná část 1. ligy mužů ve vodním póle. Přerovský Klub vodního póla, vítěz základní části soutěže, se utkal postupně s týmy STEPP Praha, Slávia Praha a Kometa Brno. Vzhledem k vyrovnané výkonnosti všech zúčastněných týmů se očekávaly ve všech případech vyrovnané zápasy.

Přerovští hráči zahájili turnaj těsnou prohrou se STEPPem 9:11, když ve druhé čtvrtině vedli 7:3 a ještě po třetí čtvrtině 8:7. V poslední čtvrtině ale dobře rozehrané utkání zbytečně ztratili. Ve druhém zápase KVP nastoupil proti Slávii, se kterou před měsícem prohrál v domácím bazénu. Tentokrát ale Přerovští vstoupili do zápasu výtečně, od počátku šli do vedení, které bez zaváhání udrželi až do závěrečného hvizdu. Zápas vyhráli 10:6. V posledním utkání turnaje nastoupil KVP proti tradičnímu moravskému rivalovi Kometě Brno. Brno utrpělo už dvě porážky a potřebovalo nutně zvítězit, aby udrželo kontakt s čelem tabulky. Kometa šla rychle do vedení, Přerované ale v polovině zápasu vyrovnali stav na 6:6 a v třetí čtvrtině se soupeři definitivně vzdálili, když získali vedení o čtyři branky. Konečný stav zápasu 13:8 pro Přerov.

Radek Otáhal (trenér KVP): „Měli jsme z turnaje trochu obavy. Vloni se nám vstup do prvního turnaje mimořádně vydařil, vyhráli jsme všechny tři zápasy,  poté jsme ale už zbývající turnaje odehráli v křeči a tomu chceme letos zabránit. Výsledek prvního turnaje mohl být letos stejný jako vloni, kdybychom zcela zbytečně nezaváhali v závěru zápasu se STEPPem. Tato prohra nás ale paradoxně posílila, dostala nás pod tlak a následně ukázala sílu  kolektivu. Široký hráčský kádr, umožňující neustálou rychlou rotaci hráčů, a zkušenost tohoto kádru s těžkými zápasy, nám dovolily se s tímto tlakem úspěšně vypořádat. Obě další utkání jsme sice vyhráli, ještě ale není nic rozhodnuto. Tři celky mají v čele tabulky stejný počet šesti bodů a ani Brno bych ještě neodepisoval, byť je nyní bez bodu. Další turnaj se hraje za tři týdny právě v Brně a my uděláme vše pro to, abychom výsledky zopakovali či dokonce ještě vylepšili.

STEPP Praha – KVP Přerov 11:9 (1:0, 3:7, 3:1, 4:1). Branky Přerova: Janíček 3, M. Mazánik a Holibka po 2, Jurčík a Berec po 1.

Slávia Praha – KVP Přerov 6:10 (1:3, 2:2, 2:3, 1:2). Branky Přerova: Janíček 4, F. Mazánik 3, Jurčík, Holibka a Chromčík po 1.

Kometa Brno – KVP Přerov 8:13 (3:1, 3:5, 1:5, 1:2) Branky Přerova: Janíček a M. Mazánik po 3, F. Mazánik 2, Jurčík, Komínek, J. Otáhal, Holibka a Chromčík po 1.

Sestava Přerova: Gogola, M. Mazánik, Janíček, F. Mazánik, Němec, Jurčík, Dobeš, Berec, Komínek, J. Otáhal, Holibka, Přikryl, Chromčík. Trenér R. Otáhal.

Tabulka po 1. turnaj: 1. KVP Přerov 6 bodů, 2. STEPP Praha 6 b., 3. Slávia Praha 6 b., 4. Kometa Brno 0 b.