Muži úspěšně zahájili semifinále play-off 1.ligy

O víkendu KVP Přerov hostil ve svém bazénu první dvě utkání semifinálové série I.ligy mužů ve vodním póle. Výhodu domácího bazénu využili hráči KVP dokonale a v sérii hrané na tři vítězné zápasy se proti Slavii Praha ujali vedení 2:0.

KVP Přerov – SK Slavia Praha 11:8 (4:3, 2:2, 3:1, 2:2)

Góly: Prachár 4, Janíček 3, Frank 1, Berec 1, Mazánik F. 1, Přikryl 1

Úvodní zápas zvládli lépe hráči Přerova, kteří od začátku udržovali mírné vedení. Rozhodující náskok si hráči KVP vybudovali ve třetí čtvrtině po gólech Mazánika, Janíčka a Prachára, kdy své vedení navýšili na 9:6. I přes tlak Slávie v závěru zápasu si domácí své vedení již udrželi a dovedli utkání do vítězného konce.

KVP Přerov – SK Slávia Praha 8:6 (2:3, 1:1, 2:1, 3:1)

Góly: Janíček 4, Otáhal J. 1, Frank 1, Holibka 1, Chromčík 1

Slávia zápas začala velmi aktivně a přerovská obrana byla od úvodu ve velkém tlaku. V útoku si tým KVP vypracoval řadu šancí, ale výborně chytajícího gólmana Slávie Šustra dlouhou dobu nedokázal překonat. Domácí se ujali vedení 6:5 až v 26. minutě po gólu výborně hrajícího Janíčka. Z protiútoku však za necelých 20 vteřin dokázal hostující Váňa rychle vyrovnat na 6:6. V 27.minutě domácí hrající trenér Jiří Otáhal výborně umístěnou střelou zdálky navýšil na 7:6 a vítězství 8:6 pečetil po individuální akci Janíček.

„I přesto, že jsme nepodali optimální výkon, tak jsme vstup do semifinálové série zvládli. Máme co zlepšovat, abychom v Praze podali stoprocentní výkon. Do odvety musíme zlepšit efektivitu přesilových her a zakončení. Věřím, že kvalita našeho týmu a široký kádr bude základem postupu do finále.“, zhodnotil víkendová utkání klíčový hráč semifinálových bojů Andrej Janíček.

Série se tuto sobotu přesouvá do Prahy a KVP dělí jedna výhra od postupu do finále. Ve druhé semifinálové dvojici, ve které bojují o postup Kometa Brno a STEPP Praha je stav série 1:1 na zápasy.

Sestava: Gogola, Frank, Janíček, Mazánik F., Komínek, Jurčík, Beňa, Berec, Prachár, Otáhal J., Holibka, Přikryl, Chromčík

Trenér: Radek Otáhal