Muži přezimují na 1.místě

O víkendu proběhlo poslední dvojkolo 1. ligy vodního póla mužů v letošním roce. Podzimní část základní části uzavřelo hanácké derby mezi Klubem vodního póla Přerov a UP Olomouc. V dopoledním olomouckém utkání šli Přerované rychle do vedení a ve druhé čtvrtině vedli již 5:1. Ve třetí čtvrtině ale nechali domácí dotáhnout na rozdíl jediné branky a zápas směřoval k závěrečnému dramatu. Hosté koncovku zvládli lépe a vyhráli o gól. V odpoledním přerovském utkání už domácí žádné drama nepřipustili. Sebevědomým a zkušeným výkonem postupně zvyšovali náskok na konečných 9:4. Získaných šest bodů a nečekané zaváhání Komety Brno v domácím zápase se Slávií Hradec Králové katapultovaly KVP do čela průběžné ligové tabulky. Vítězství zároveň zajistila Přerovanům postup do play-off.

Jiří Otáhal: Olomouc letos posílila kádr, takže jsme věděli, že loňská jasná vítězství se nebudou opakovat. K oběma zápasům jsme proto přistoupili s maximální snahou nepodcenit soupeře, což se až na třetí čtvrtinu olomouckého zápasu podařilo. Výborný střelecký výkon podal Kristián Holibka. Celkově jsem se startem do letošní ligy spokojen, kromě prohry v Brně jsme zvládli všechna těžká utkání. Vedeme nyní ligovou tabulku a hlavní favority ligy přivítáme v domácím bazénu. Výchozí situace je tedy víc než dobrá. Dovolte mi, abych využil této příležitosti a poděkoval našim sponzorům a popřál jim a všem našim fanouškům vše nejlepší v novém roce 2017.“

UP Olomouc – KVP Přerov 10:11 (1:4, 4:4. 4:2, 1:1). Střelci Přerova: Holibka 5, Berec 4, Němec a J. Otáhal po 1.

KVP Přerov – UP Olomouc 9:4 (2:1, 4:1, 1:2, 2:0). Střelci Přerova: Berec, Komínek a Přikryl po 2, Janíček, Holibka a Chromčík po 1.

Tabulka 1. ligy vodního póla:  1. KVP Přerov 20 b. 2. Kometa Brno 19 b., 3. Slávia Praha 18 b., 4.Stepp Praha 15 b, 5. Slávia Hr.Králové 9 b. 6. AJ Strakonice 5 b., 7. UP Olomouc 4b., 8. KVS Plzeň 0b.