Muži obhájili celkové vítězství v základní části I. ligy

O víkendu se skončila základní část 1. ligy mužů, ve které A-tým KVP obhájil loňské prvenství. Přerovští hráči hostili v domácím bazénu přímé soupeře v boji o titul – pražské celky Slávii a STEPP Praha. V dopoledním utkání se domácím nedařilo. Zaostávali v organizaci hry v oslabení, neproměňovali vlastní přesilovky, všem hráčům chyběla výbušnost. Slávia se hned v první čtvrtině dostala do vedení, které i přes závěrečný nápor domácích uhájila. KVP podlehl Slávii 11:13.

Do odpoledního zápasu vstoupil přerovský celek jako vyměněný. Po dynamickém a takticky vyzrálém nástupu se ujal v polovině zápasu pětibrankového vedení, které s přehledem držel až do závěrečné čtvrtiny zápasu. Ani nápor hostů v poslední čtvrtině již vývoj nezvrátil a KVP porazil STEPP Praha 9:8.

V nadstavbové části se nyní první čtyři celky (kromě Přerova i Kometa Brno, Slávia a STEPP Praha) utkají na čtyřech turnajích o titul Mistra ČR. Vítězství v základní části znamená, že se v Přerově uskuteční poslední, čtvrtý turnaj.

Radek Otáhal (trenér KVP), uvedl: „Výhra v základní části soutěže nás samozřejmě těší, i když po loňské zkušenosti si nejsem zcela jist, že hrát v domácím bazénu až poslední turnaj by byla velká výhoda. Každopádně jsou letos všechny čtyři účastníci bojů o titul nesmírně vyrovnaní. V průběhu sezóny se všichni navzájem porazili, takže očekávám napínavé boje až do posledního zápasu letošní sezóny. Pokud jde o víkendové zápasy, se Slávií jsme podali letos nejslabší výkon. Nic se nám nedařilo a neviděl jsem ani potřebný zápal a odhodlání. O to víc si proto cením, že se kluci v následném zápase se STEPP Praha zlepšili, potvrdili první místo a upevnili si sebevědomí před play off.“

KVP Přerov – Slavia Praha 11:13 (2:2,1:5,2:3,6:3). Góly Přerova: Berec 5, M. Mazánik 2, Frank , F. Mazánik a Holibka po 1.

KVP Přerov – Stepp Praha 9:8 (4:2, 3:0,1:2,1:4). Góly Přerova: Berec, Holibka a Janíček po 2, J. Otáhal a M. Mazánik po 1.

Pořadí po základní části:

1. KVP Přerov 32 b.

2. STEPP Praha 30 b.

3. Kometa Brno 28 b.

4. Slavia Praha 28 b.