Muži KVP s jasnou převahou dvakrát porazili SK UP Olomouc

Muži KVP s jasnou převahou dvakrát porazili SK UP Olomouc
Foto: Deník/Jan Pořízek

Dvojzápas proti SK UP Olomouc měli o uplynulém víkendu na programu muži KVP Přerov v dalším kole I. ligy. K prvnímu ze dvou zápasů, který měl hostit náš soupeř ve svém domácím bazénu, musely ale oba týmy cestovat do Brna, když v Olomouci nebylo možné zápas z organizačních důvodů uskutečnit. Nabídku vedení KVP Přerov na odehrání zápasu v  přerovském bazénu ale olomoučtí neměli zájem využít a tak oba týmy cestovaly k zápasu do Brna, aby se po pár hodinách vracely ke druhému utkání zpět do Přerova. Ani zbytečným přejížděním se naši hráči nenechali zaskočit a s přehledem potvrdili, že aktuální umístění obou týmů v tabulce odpovídá skutečnému poměru sil.

Foto: Deník/Jan Pořízek

Trenér Radek Otáhal, byl samozřejmě s výkonem svých hráčů spokojený: “Po delší herní pauze nás čekalo dvojzápasové hanácké derby. Většinou bývají zápasy se soupeřem z Olomouce dosti emočně vypjaté, tentokrát však vše proběhlo relativně v klidném duchu. První utkání, jehož pořadatelem byla Olomouc, se odehrálo nezvykle v Brně. Již od počátku jsme měli herní převahu, která vyústila v několik na sebe navazujících gólů. Tím jsme si vytvořili celkem slušný náskok ve skóre, který jsme se snažili udržovat. Ve třetí části hry jsme pak inkasovali několik rychlých branek, trápila nás nepřesnost v rozehrávce a nedůslednost v obranné fázi. Naštěstí nás to nijak nevykolejilo, kluci byli střelecky úspěšní, proměňovali jsme i přesilové hry, nakonec se chytil i střídající brankář Mac, který v důležitém momentu zlikvidoval penaltu. A tak  jsme pokračovali v celkem slušném gólovém přídělu a utkání jsme dovedli do úspěšného konce.

Foto: Deník/Jan Pořízek

Druhé utkání se už odehrálo v Přerově. Na začátku jsme se nechali soupeřem trochu překvapit, inkasovali jsme několik laciných gólů, ale cca v polovině utkání jsme gólové manko smazali. Pak už jsme utkání začali směřovat k vítezství, i když ani v tomto zápase jsme si neodpustili chvilkové zaváhaní, zejména v jeho třetí části. Přenesli jsme se přes to a zápas zaslouženě vyhráli. Plný bodový zisk pro nás znamená opětovné zapojení do bojů o bronz, byť již spíše teoretické. Jinak musím pochválit celý tým za to, jak k utkání přistoupil. Je dobré vědět, že se člověk může nejen v tomto utkání stále spolehnout na stabilní opory týmu Kristiana Holibku, Jiřího Otáhala, bratry Mazánikovy, Petra Přikryla, slovenskou stálici Petera Franka a samozřejmě brankářskou jedničku Jakuba Němce doplňovanou Tondou Macem. Prostor dostávají ale i mladší hráči a je potěšující, že si pomalu začínají zajišťovat své místo v mužského kádru. Konkrétně  Oliver Škuta, Adam Otáhal, Tomáš Kohout, Václav Výborný, Artur Tysovskyy a brankář Petr Příkazský mají velký potenciál do budoucna. Je však před nimi ještě velký kus tvrdé práce, ale věřím, že se nám opět podaří postupně vybudovat hráčsky a výkonnostně stabilní celek, který bude schopen se opět ucházet o nejvyšší příčky v ligových soutěžích”.

Foto: Deník/Jan Pořízek

I. liga vstupuje do své závěrečné fáze, tým KVP čekají poslední tři utkání letošní sezóny – 5.6. zápas ve Strakonicích a 11.6. v Hradci Králové a Brně. Formát letošní postcovidové sezóny je oproti předchozím ročníkům jiný než na jaký jsou fanoušci tradičně zvyklí. Vzhledem k nejisté situaci na začátku sezóny se hraje pouze základní část, bez play-off.

Děkujeme za podporu našim fanouškům, kteří nás přišli podpořit nejen v posledním domácím utkání, ale vytvářeli skvělou atmosféru v průběhu  celé sezóny. Díky!

Reportáž ze zápasu včetně kompletní fotogalerie naleznete na stránkách Přerovského Deníku: Pikantní derby pólistů. Olomouc nechtěla hrát v Přerově, KVP si rýpl

Sestava: Němec Jakub, Frank Peter, Mazánik Mario, Mazánik Filip, Škuta Oliver, Kohout Tomáš, Otáhal Adam, Dobeš Jiří, Otáhal Jiří, Holibka Kristian, Tysovskyy Artur, Mac Antonín, Komínek Martin

SK UP Olomouc –  KVP Přerov 14:19 (2:5, 4:5, 6:5, 2:4)

Góly KVP: Mazánik F. 5, Mazánik M. 5, Holibka 4, Frank 3, Škuta 1, Otáhal J. 1

KVP Přerov – SK UP Olomouc 20:15 (4:4, 7:2, 6:6, 3:3)

Góly KVP: Holibka 7, Mazánik F. 4, Otáhal J. 4, Mazánik M. 3,  Frank 1, Tysovskyy 1

Aktuální tabulka:

Pořadí Tým Skóre Body
1. Stepp Praha 122:80 23 b.
2. SK Slavia Praha 111:89 21 b.
3. SKP Kometa Brno 126:87 16 b.
4. AJ Strakonice 121:89 15 b.
5. KVP Přerov 112:112 12 b.
6. Slavia Hradec Králové 78:134 3 b.
7. SK UP Olomouc 86:165 0 b.