Muži bodovali v Praze

Muži přijeli z Prahy s pětibodovým lupem

Praha, Přerov – Ke dvěma obtížným utkáním v Praze cestovali o víkendu 3. a 4. prosince vodní pólisté Přerova. Kromě Slavie změřili v hlavním městě síly také s nováčkem nejvyšší soutěže, pražským týmem STEPP. Nakonec to byl dramatický a úspěšný výjezd. KVP dovezl celkem pět cenných bodů a v tabulce se drží v elitní trojce.

Jsme spokojeni s bodovým ziskem a s upevněním pozice slibující postup do play-off, méně už s předvedenou hrou. Ta trpěla řadou nepřesností, do dalších utkání musíme zapracovat i na větší herní disciplíně,” zhodnotil víkend zástupce kapitána Přerova Petr Přikryl.

Přerované nastoupili k oběma duelům v ne zcela kompletní sestavě. Obě utkání rozhodli až v samotném závěru. V prvním zápase porazili Slávii 7:6. Celý průběh tohoto střetnutí byl vyrovnaný. O přerovském úspěchu rozhodla větší zkušenost střelců branek.

Druhé utkání se STEPP Praha probíhalo odlišně a bylo nesmírně dramatické. Úvod souboje s nováčkem a největším překvapením ligy Přerovští nezvládli.

Domácí vedli v 16. minutě již 7:3. Ve druhé půlce ale KVP otočil výsledek na 10:8. STEPP však dokázal v posledních dvou minutách vyrovnat a zápas museli rozhodnout penaltové rozstřely.

Čtveřice přerovských hráčů (Berec, Přikryl, Holibka a Chromčík) pokutové hody proměnila. Gólman Gogola navíc dokázal dva pokutové hody chytit. KVP porazil STEPP 11:10 a odvezl si z metropole další dva body.

Tým ukázal i přes okleštěnou sestavu sílu, když dokázal otočit nepříznivý výsledek utkání proti STEPPu. Jeho hra je pro mě příjemné překvapení. Vše nasvědčuje tomu, že nováček bude bojovat o účast v play-off. Před zimní pauzou nás čeká ještě dvojzápas proti UP Olomouc. Letos posílená Olomouc nebude snadný soupeř. Rád bych proto pozval diváky, aby nás v sobotu přišli podpořit v boji s hanáckým rivalem, uzavřel Přikryl.

Zmíněná utkání proti UP Olomouc se hrají v sobotu od 10.45 v Olomouci a v 19 hodin v Přerově.

SK Slavia Praha – KVP Přerov 6:7 (0:0, 3:3,2:2, 1:2)

Branky Přerova: Berec 2, Přikryl 2, Komínek 1, J. Otáhal 1, Chromčík 1.

Stepp Praha – KVP Přerov 10:11 po penaltách (3:3, 4:1,1:3,2:3)

Branky Přerova: Holibka, Přikryl, J. Otáhal, Němec 2, Frank 1, R. Otáhal 1. (th, něm)