Mistři !!!

Před zaplněným přerovským bazénem v sobotu hráči KVP Přerov využili první mečbol ve finálové sérii 1. ligy a po vítězství 12:6 nad týmem STEPP Praha obhájili mistrovský titul.

Vítězstvím 3:0 na zápasy přerovští hráči završili úspěšnou sezónu, ve které po celou dobu jasně dominovali a základní část zakončili na čele tabulky. Do sobotního utkání nastoupili domácí hráči s maximálním nasazením již od úvodního hvizdu a přestože na nich byla patrná určitá nervozita, tak se projevila zkušenost a vyrovnanost celého týmu a velmi rychle se ujali jednoznačného vedení. V průběhu celého prvního poločasu měli hráči KVP v bazénu jasnou převahu a do druhé části vstupovali s příznivým skóre v poměru 8:3. Přestože soupeř rozhodně nedaroval svou kůži zadarmo a bojoval do poslední minuty, tak ve druhé půli domácí v podstatě jen kontrolovali hru, aby utkání dovedli do vítězného konce.

Petr Přikryl

Finálový úspěch ovšem nebyl tak jednoduchý, jak by se z konečného výsledku mohlo zdát: “Ta série sice skončila 3:0, ale nebylo to tak jednoznačné, jak by se možná zdálo. Velká poklona týmu STEPPu, je to mladý a perspektivní tým. Nadřeli jsme se, ale dnes konečně jsme vítězství urvali hned na začátku a poměrně jednoznačně to zvládli” komentoval finálovou sérii jeden z nejzkušenějších přerovských borců, Petr Přikryl, jenž si také pochvaloval podporu fanoušků, kteří na přerovském bazénu vytvořili fantastickou atmosféru: “Výhoda domácího prostředí nám jednoznačně pomohla.
Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, dnes nás hnali od začátku až do konce.
Náš výkon je obrazem celkové symbiózy týmu, který si sedl nejen po sportovní stránce, ale i mimosportovní – jsme výborná parta hráčů a osobně jsem velmi rád, že jsem součástí takového týmu “.


Jiří Otáhal

Hrající trenér Jiří Otáhal si kromě skvělého výkonu svého týmu pochvaloval i nový herní systém play-off: “Finále jsme zvládli ve velkém stylu. Celou sérii rozhodla naše výtečná obrana, která se navíc mohla opřít o výborně chytajícího Gogolu. Do karet nám hrál i letošní systém play-off, kdy se hrálo vyřazovacím způsobem oproti loňským turnajům. Takto jsme mohli do každého zápasu dát všechno a ukázat skutečnou sílu našeho týmu. Obhajoba titulu je pro nás zcela výjimečným úspěchem. Jsem však přesvědčen, že nás i druhý titul v řadě neuspokojí a bude spíše hnacím motorem do další sezóny“.

Kristián Holibka

Kristián Holibka, kapitán týmu, hodnotil výkony týmu ve finálové sérii a ocenil i skvělou podporu fanoušků, kteří s týmem cestovali i na první finálová utkání v Praze, kde vytvořili přerovanům takřka domácí atmosféru: “Finále jsme začali dvěma veledůležitými a velmi těsnými výhrami na venkovním hřišti v Praze, kde jsme sice celkem dobře plnili pokyny v obraně, avšak chyběla nám střelecká efektivita. I přesto se nám však podařilo i díky bouřlivé podpoře fanoušků v Praze z obou zápasů vytěžit maximum a do Přerova jsme se vraceli s nejlepší možnou variantou”, ale své díky směřoval kapitán Holibka ke všem, kteří se na zisku mistrovského titulu podíleli: “Třetí finálový zápas na domácím hřišti byl v podstatě odraz naší celoroční práce na tréninku, v zápasech a vše vycházelo na sto procent tak jak mělo. Jsem hrdý na tým, je to obrovský úspěch pro přerovské vodní pólo. Zároveň bych chtěl poděkovat všem hráčům za jejich odhodlanost a nadšení pro náš sport, nejvíce bych však chtěl poděkovat trenérům za jejich smysluplnou a moderní přípravu, která se minimálně rovná nebo převyšuje tréninky, které jsem zažíval při mém působení na Slovensku. Díky patří i realizačnímu týmu klubu Přerov a všem sponzorům. Také děkuji všem fanouškům za bouřlivou atmosféru, která nás vybičovala k maximálnímu výkonu, doufám, že se takto sejdeme i příští rok a pokusíme se tento úspěch zopakovat”.

Andrej Janíček

Finálový zápas sme zvládli, po kolektivnom a disciplinovanom výkone každeho hráča hlavne v obrane a podarilo sa nam premenit šance v útoku, ktoré sme si vytvorili. Každy hráč si siahol na dno svojich sil. Bol to jeden z najlepších výkonou nášho týmu v sezone a zaslužene sme obhájili titul Mistr České republiky”, uvedl další z klíčových hráčů týmu, Andrej Janíček.

Radek Otáhal

Trenér Radek Otáhal k zisku druhého titulu uvedl: “Před zápasem tak trochu doufal, že po šňůře vyrovnaných a utahaných zápasů by to poslední utkání mohlo být konečně pro nás jednoznačnější a gólově štědré, což se nakonec  to splnilo. Ten titul je pro nás všechny odměna za celou sezónu, kterou jsme odedřeli. Velké poděkování ale patří všem hráčům týmu, tedy i těm, kteří v aktuální sestavě nebyli a jsou jeho neodmyslitelnou součástí. Pevně věřím, že se v nadcházející sezóně o místo v ní svými výkony poperou. Rovněž díky mému bráchovi Jirkovi, který tým fyzicky i herně připravil dle aktuálních trendů evropského vodního póla. V neposlední řadě velký dík i Tomáši Chromčíkovi, Petru Přikrylovi a Tomáši Přemyslovskému ale i dalším, kteří mimo své hráčské povinnosti se starali o organizační záležitosti týmu a jeho propagaci. Nyní si užijeme nějaké volno, po dlouhé sezóně a budu se těšit na tu nadcházející, ve které bychom chtěli být stejně úspěšní.”

KVP Přerov – STEPP Praha 12:6 (3:1, 5:2, 2:0, 2:3)

Góly: Jurčík 3, F. Mazánik 2, Frank, Janíček, Komínek, Prachár, Holibka, Přikryl, Chromčík

Sestava: Gogola, Frank, Janíček, Mazánik Filip, Dobeš, Jurčík, Beňa, Komínek, Prachár, Otáhal Jiří, Holibka, Chromčík

Trenér: Radek Otáhal