Hráči KVP Přerov v reprezentačních výběrech

Hráči KVP Přerov v reprezentačních výběrech

KVP Přerov má své zástupce v reprezentačních výběrech České republiky v kategorii mužů i chlapců v kategorii U15.

O minulém víkendu reprezentace ČR mužů bojovala na kvalitně obsazeném turnaji EU Nations v Brně, kde nově sestavený reprezentační tým obsadil konečné 7. místo a s turnajem se rozloučil jasnou výhrou nad Rakouskem 19:4. KVP Přerov měl v reprezentačním výběru tři hráče – Filipa Mazánika, Maria Mazánika a Kristiána Holibku.

Účast na turnaji EU Nations v Brně hodnotil Filip Mazánik, autor šesti gólů: “Turnaje EU Nations v Brně jsem se zúčastnil už poněkolikáté, je to velmi kvalitní a náročný turnaj, kterého se pravidelně účastní  reprezentační celky  z celého světa a letos tomu nebylo jinak. První zápas jsme sice  vysoko podlehli Portugalsku, ale pak už se naše výkony zlepšovaly. Turnaj byl náročný zejména proto, že jsme měli úplně nový tým, plný mladých hráčů a vzhledem k letošnímu harmonogramu I. ligy mužů nebyl  velký prostor pro kvalitní přípravu, ve které by  se tým mohl lépe sehrát. Máme také nového trenéra, který chtěl hlavně vyzkoušet všechny hráče, na kterých bude stavět herní taktiku do budoucna. Členy reprezentačního výběru jsou i  mí dva spoluhráči z mateřského klubu KVP Přerov,  můj bratr Mario a Kristián Holibka, kteří patřili k oporám týmu. Tento turnaj pro nás byl také velice dobrou přípravou na další sezónu, ve které se chceme poprat o ty nejvyšší příčky”.

Nejen v kategorii dospělých měl KVP Přerov svá želízka v ohni. Čtyři naši hráči Lukáš Vilím, Ondra Novotný, Mira Netopil a Adam Přikryl byli nominováni do reprezentace chlapců v kategorii U15, která se účastnila souběžně hraného turnaje Labe Cup v Děčíně. V trenérském a realizačnímu týmu navíc působí trenéři mladších žáků KVP Přerov Jiří Otáhal, Ondra Šlechta a Petr Přikryl.

Vystoupení našich hráčů hodnotil Petr Přikryl: “Jsme rádi, že naši hráči se dostali do širšího výběru a měli možnost se potkat s výběry Německa a Polska. Myslím, že toto srovnání je bude inspirovat k ještě většímu tréninkovému úsilí. Kluci se v přípravě vůbec neztratili. Teď nás čeká po dlouhé sezóně zasloužené volno a do bazénu se opět vrátíme v srpnu a další přípravné kempy U15 se budou konat v září a říjnu a bude je hostit právě Přerov.“