Čtyři hráči A-týmu KVP se zúčastnili s reprezentací ČR mezinárodního turnaje v Polsku

O minulém víkendu se reprezentační tým České republiky mužů zúčastnil mezinárodního turnaje v Polsku. Turnaj byl přípravou reprezentačního týmu před kvalifikací na Mistrovství Evropy, která se bude hrát v Praze ve termínu 18-19.3,  Česká reprezentace se utká ve skupině s Bulharskem, Rakouskem a Švýcarskem a první 2 týmy postoupí do další fáze kvalifikace.

O reprezentační nominaci pro kvalifikační boje i Mistrovství Evropy bojují i hráči KVP Přerov Kristián Holibka, Filip Mazánik, Michal Jurčík a Jiří Dobeš, kteří se na turnaji v polském Gorzowě  nijak neztratili a patřili k oporám týmu.

Český tým porazil Litvu 10:7, Moldavsko 10:7 a prohrál pouze s Polskem v základní skupině 5:10 a pak znovu ve finále 3:11. Celkově obsadil na turnaji 2.místo a brankář Šrajer (KVS Plzeň) byl navíc vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje. Filip Mazánik (autor 5 branek) turnaj zhodnotil takto:“ I když jsme nebyli v té nejsilnější sestavě a náš tým byl tvořen hodně mladými hráči, tak jsme dokázali odehrát kvalitní zápasy a s výsledky jsme spokojeni. Věřím, že nám příprava pomůže, abychom zvládli domácí kvalifikační turnaj.“ Michal Jurčík dodal: „ Mezinárodní konfrontace byla pro mě velmi důležitá. Na turnaji jsme se nijak neztratili a věřím, že formu si přineseme do kvalifikace a domácí ligy v týmu KVP.“