Turnajem v Praze zakončili starší žáci sezónu

Poslední turnaj letošní sezóny odehráli starší žáci v pražském Edenu. Vítězství sice tentokrát nevybojovali, ale za své výkony se určitě stydět nemusí a zejména remíza s týmem Strakonic je toho určitě důkazem.

V prvním utkání proti Kometě Brno se snažili bojovat a přestože to podle konečného výsledku tak nemusí vypadat, tak herně drželi se soupeřem krok po celou dobu utkání. Na výborně hrající tým Komety sice nakonec nestačili, ale za maximální nasazení zaslouží všichni hráči pochvalu. Ocenění zaslouží nejen mladý Miroslav Netopil, který proti mnohem starším soupeřům předvedl nebojácný výkon a do statistik si zapsal i dva góly, ale i se sedmi brankami nejlepší střelec KVP Václav Výborný. Ke konečnému skóre pak po gólu přidali i Oliver Škuta a Štěpán Kittler.

Do druhého zápasu proti týmu Strakonic vlétli hráči KVP jako uragán a díky brankám Martina Sedláčka, Sávy Biječka a třem rychlým gólům Václava Výborného v posledních třech minutách úvodní části vyhráli první čtvrtinu vysoko 5:1. Ve druhé čtvrtině se přerovským hráčům přestalo dařit, soupeř výrazně zlepšil obranu a náskok KVP vyrovnal, takže do druhého poločasu se šlo za vyrovnaného stavu 6:6. Druhá půle probíhala ve znamení vyrovnané hry a přetahované o každý gól. Ještě dvě minuty před koncem utkání to vypadalo na vítězství Strakonic, které vedly 11:9, ale našim hráčům se podařilo náskok soupeře vyrovnat, když kontaktní gól vstřelil Václav Výborný a třináct vteřin před závěrečným hvizdem vyrovnal na konečných 11:11 Tadeáš Krumpholz.

K nedělnímu zápasu se silným a věkově vyrovnanějším soupeřem nastoupil KVP bez kapitána Výborného, který se zranil v utkání se Strakonicemi a přestože naši hráči i v oslabené sestavě podali disciplinovaný kolektivní výkon, tak favorizovaní Slávisté byli nad jejich síly a KVP Přerov tak podlehl Slavii Praha 4:12. Střelecky se dvěma góly prosadil Oliver Škuta, po jednom pak přidali Tomáš Kohout a Sáva Biječek.

Starší žáci KVP Přerov zakončili sezónu na konečném 8. místě. Proti minulým sezónám je to zlepšení a je vidět, že hráči na sobě v průběhu sezóny poctivě pracovali, což ocenil i trenér Petr Přikryl: „O víkendu v Praze skončila sezóna Poháru starších žáků, která ukázala výkonnostní vzestup našich hráčů. Sami hráči se mohli přesvědčit, že jen tvrdá tréninková příprava vede k výsledku. Pochvalu zaslouží všichni hráči. Zejména bych chtěl vyzdvihnout příkladný přístup k tréninku a vedení kapitána týmu Vaška Výborného, který si svými výkony vysloužil pozvánku do reprezentace U15 a již příští sezónu se zapojí to týmu mužů KVP. Mile překvapili naši benjamínci, kteří se nezalekli někdy až o čtyři roky starších soupeřů. Tým však na sobě musí ještě hodně pracovat, abychom se i nadále zlepšovali a já věřím, že tato sezóna ukázala klukům, že to jde.“