Starší žáci slaví vítězství v prvním utkání sezóny

Vítězstvím 15:14 zahájili letošní sezónu starší žáci KVP Přerov, kteří v rámci prvního turnaje Poháru ČSVP starších žáků v domácím prostředí vyzvali hráče TJ Tábor. Po vyrovnané úvodní části (2:3) Přerované přehráli soupeře ve druhé čtvrtině poměrem 6:4 a do druhého poločasu nastupovali s jednogólovým vedením 8:7. I přes krátké zaváhání ve třetí čtvrtině domácí borci zabojovali, dokázali stáhnout třígólový náskok soupeře a napínavé utkání dotáhli do vítězného konce, když za vyrovnaného stavu 14:14 půl minuty před koncem rozhodl pěkným gólem kapitán Výborný.

Ve večerním zápase nastoupili borci KVP proti Slavii Hradec Králové. Celý první poločas dokázali přerovští hráči se soupeřem držet krok, soustředili se především na obranu a přestože na obou stranách bylo několik zajímavých šancí, tak první polovina utkání skončila vyrovnaným skóre 2:3. Ve druhé polovině se na domácích projevila únava z prvního zápasu a hradeckým podlehli konečným skore 5:12.

V sobotním zápase vyzvali Přerované výborně hrající tým KVS Plzeň, který v pátečních zápasech deklasoval nejprve TJ Tábor vysoko 20:4 a pak i Slavii Hradec Králové 14:4. Domácí hráči nastoupili k utkání se respektem ze soupeře a snad i proto prohrávali po první půli 4:13 a vypadalo to na jasné vítězství Plzně. Po přestávce ale hráči KVP fantasticky zabojovali a po výborném kolektivním výkonu vyhráli druhý poločas poměrem 10:5. Na celkové vítězství v zápase to bohužel nestačilo a soupeř si odvezl vítězství s konečným skóre 14:18.

I přesto, že se utkání nepodařilo dovést do vítězného konce, byli domácí trenéři Janíček s Přikrylem s výkonem svého týmu spokojeni: “Jednalo se o první turnaj v nové sezóně a na výkonu byla znát jistá nerozehranost. Musíme však kluky pochválit za týmový výkon, bojovnost a nasazení, kde odměnou nám byla i první výhra v sezóně. Sami kluci po turnaji vědí, kde je potřeba na tréninku zabrat a nám trenérům první turnaj ukázal, na co se v tréninku více zaměřit.“ hodnotil utkání Petr Přikryl. I Andrej Janíček své svěřence pochválil: “Prvé zápasy sezóny nám jasne ukázali, kde máme rezervy a načom všetkom musíme popracovať. Chlapcov by som rád pochválil za bojovnosť a týmového ducha v každom z troch zápasov. Verím, že optimistické výsledky hráčov nabudili tým správnym smerom a bude ich vodné pólo baviť a napľnať radosťou. Ďakujem hráčom ešte raz, pravidelnými tréningami sa posunieme zas nejaký ten krok dopredu”.