Starší žáci odehráli v domácím bazénu poslední turnaj sezóny


O uplynulém víkendu byl přerovský bazén plný vodního póla – kromě finálového turnaje první ligy mužů zde hráli svůj poslední turnaj sezóny i starší žáci. Mladí hráči KVP v sobotu nastoupili proti týmu Slavia Praha a zejména neděli si proti AJ Strakonice dělali naděje na vítězství. Hráčům Slavie domácí borci nakonec po pěkném výkonu podlehli a zápas se Strakonicemi byl předčasně ukončen za stavu 5:1 pro domácí.

KVP Přerov – SK Slávia Praha 3:10  (1:2,0:3,1:4,1:1), branky Tysovskyy 2, Rosiak 1

Utkání probíhalo mezi zápasy mužů, takže nálada v týmu po shlédnutí finálových zápasů byla dobrá a tým kompletní. Naše rychlé vedení v zápase  v první čtvrtině nevzalo soupeři vítr z plachet a do konce první části hry ještě otočil stav zápasu. Pokud byla ve vodě naše nejlepší sestava, byla hra vyrovnaná, ale trenér Jarolím chtěl dát příležitost všem hráčům z lavičky.  Během zápasu se do hry zapojila celá sestava družstva, proto zejména ve druhé a třetí čtvrtině soupeř bodově odskočil. Zápas se dohrával v poklidu a tomu napovídá skóre poslední čtvrtiny.
KVP Přerov – AJ Strakonice
Zápas se bohužel nedohrál, protože rozhodčí předčasně ukončil zápas.
Hostující trenér neunesl za stavu 5:1 pro KVP Přerov některé výroky rozhodčího a po udělení červené karty hodil po rozhodčím míč, což v pravidlech vodního póla znamená pokus o inzultaci rozhodčího a automatické ukončení zápasu. O výsledku utkání a trestu pro trenéra Strakonic rozhodne Sportovně – technická komise ČSVP, nejspíše bude výsledek zápasu kontumován 6:0 ve prospěch KVP Přerov.
Fotografie ze sobotního utkání naleznete ve fotogalerii v sekci Starší žáci.