Rozhovor s trenérem KVP Přerov Jiřím Otáhalem


Letos táhne tým trenérské duo bratří Otáhalů. Tedy ty a Radek. Jak funguje spolupráce?

De facto se jedná o stejnou spolupráci jako vloni, kdy jsme s bráchou tým převzali a řekli si, kam ho chceme posunout. Největší rozdíl je pak v tom, že oproti loňsku bych chtěl co nejméně do zápasů zasahovat z pozice hráče a více energie bych chtěl věnovat právě analyzování našeho herního projevu ze břehu. Jinak s bráchou jsme z jednoho těsta a hodně si rozumíme a vzájemně se doplňujeme. Vše funguje perfektně.

 

Jak zatím hodnotíš průběh sezóny?

S průběhem jsem zatím spokojený. Nejde mi jen o výsledky jednotlivých zápasů. Více mě zajímá způsob, jak těchto výsledků tým dosahuje. Oproti loňsku jsme udělali velký pokrok především v obranné činnosti. Z toho mám opravdu radost. A zápas od zápasu se zlepšujeme.

 

Zápasy „koučuješ“ z břehu, ale teď v derby proti Olomouci jsi zasáhl do hry a patřil k tahounům týmu se 4 góly v domácím utkání. Jaká je situace s herním kádrem?

Naší obrovskou výhodou je široký kádr. Každého hráče jsme schopni vysuplovat. Bohužel někdy nastane situace, že se omluví několik hráčů ať už ze zdravotních, pracovních nebo rodinných důvodů. Přeci jen nejsme profesionální sportovci a vodní pólo je pro nás koníčkem a vzájemně to respektujeme.

A když chybí hráči, tak se povolávají zálohy jako já nebo Peťa Přikryl.  A opravdu jsem rád, že se pořád ve vodě neztratíme! Není to překvapení, neboť já i Petr dál naplno trénujeme a jsme týmu k dispozici právě v těchto situacích.

Co čeká tým v nejbližším období?

Další zápasy hrajeme až 10.2. ve Strakonicích a Plzni. Byl bych rád, kdyby jsme dovezli plný počet bodů a definitivně si tak zajistili účast v play-off. Každopádně pauzu využijeme k přípravě. Plánujeme i nějaké dvoudenní soustředění v Přerově a i průběžně budeme pracovat na udržení fyzické kondice.

 

Pomistrovská sezóna může být vždy náročná? Jaká je atmosféra v týmu? Fanoušci mluví o obhajobě.

Atmosféra v týmu je perfektní. Moc se mi líbí, jak se tým stmelil. Pro úspěch je pohoda v týmu nezbytná. Každopádně jsem rád, že se netopíme v nějaké mistrovské euforii, ale jsme dál hladoví po úspěchu. Obhajoba titulu by byla krásná, nicméně je před námi ještě dlouhá cesta. Z mého pohledu na to kluci rozhodně mají!