Muži úspěšně zahájili ligu


O víkendu byl zahájen nový ročník 1. ligy vodního póla mužů. Přerovští pólisté vstoupili do letošního ročníku výtečně, Zvítězili nad Strakonicemi a Plzní. V utkání se Strakonicemi v prvních třech čtvrtinách postupně zvyšovali náskok až na rozdíl sedmi branek. Soupeře přehráli výborným bráněním při hře v oslabení a naopak úspěšným proměňováním vlastních přesilových her. Utkání s Plzní bylo od začátku jednoznačnou záležitostí domácích. Přerované po vydařené první čtvrtině, kterou vyhráli 6:1, navyšovali i v další části zápasu skóre a s přehledem dovedli utkání do vítězného konce.

Jiří Otáhal (kapitán a hrající asistent trenéra): „Do nové sezóny jsem vstoupili oslabeni, neboť řada hráčů je zraněná. Proto mě obě vítězství velmi těší. V utkání proti Strakonicím se projevila větší herní zkušenost našeho týmu. Dobře zachytal brankář Gogola, který nás podržel zejména v klíčové části, v úvodu, kdy pomohl ubránit několik přesilových, takže jsme šli brzy do vedení, což nás uklidnilo. V utkání s Plzní jsme měli od počátku jasnou herní a fyzickou převahu. Všichni hráči si zastříleli. Vítězství jsou důležitá, posílí naše sebevědomí. Doufám, že budeme ve vítězném tažení pokračovat i nadále.“

KVP Přerov – AJ Strakonice  13:7 (3:1, 3:0, 3:2, 4:4). Střelci Přerova: Holibka 5, Janíček 4, Chromčík 2, J. Otáhal a Frank po 1.

KVP Přerov – KVS Plzeň 16:4 (6:1, 3:2, 4:0, 3:1). Střelci Přerova: Holibka, J. Otáhal, Janíček po 3, Frank a Berec po 2, Preget, Komínek a Chromčík po 1.