Muži postoupili do finále 1. ligy

Muži KVP Přerov postoupili do finále I.ligy a budou obhajovat mistrovský titul  loňské sezóny. Rozhodla o tom dramatická odveta semifinálové série, hraná v Praze, kam si tým KVP odvážel  po dvou domácích výhrách náskok 2:0. Konečný stav semifinálové série je 3:1 na zápasy (Výsledky jednotlivých utkání KVP Přerov – Slavia Praha: 11-8, 8-6, 7-8, 8-7)

Slávia Praha – KVP Přerov 8:7 (2:1, 1:2, 2:2, 2:2) po penaltovém rozstřelu

Góly: Frank 1, Janíček, 1, Mazánik F.1, Jurčík 1, Přikryl 1, Prachár 1, Holibka 1

Vyrovnané utkání rozhodly až pokutové hody, ve kterých byli domácí úspěšnější. Hostující KVP ještě necelé dvě minuty před koncem vedl o dva góly a mohl rozhodnout o konci celé semifinálové série, ale polevením koncentrace v obraně v poslední minutě dovolil domácím vyrovnat.

Slávia Praha – KVP Přerov 7:8 (4:2, 1:2, 0:1,2:2) po penaltovém rozstřelu

Góly: Přikryl 2, Komínek 2, Jurčík 1, Frank 1, Chromčík 1

Nervózní utkání poznamenala řada vyloučení na obou stranách. Rozhodčí nastavili velmi přísný a necitelný metr. V první čtvrtině nedohrál centr Frank po vzájemné potyčce se slávistickým obráncem Šimkem. Naprosto nepochopitelné vyloučení  nejlepšího přerovského hráče Janíčka do konce utkání s náhradníkem v 6. minutě zápasu a následná čtyřminutová přesilovka Slávie byla již pro hostující tým kritická. Paradoxně dlouhé oslabení zmobilizovalo přerovské hráče. Slávia dokázala v přesilovce vstřelit jen jeden gól a naopak Přerov dokázal skórovat i v oslabení.

Ani druhá čtvrtina se neobešla bez dalších vyloučení a utkání nedohrál Berec a Otáhal. Oslabený přerovský tým se nevzdal a i přes nepříznivý vývoj zápasu se dokázal ujmout vedení až ve čtvrté čtvrtině po proměněné střele Komínka na 6:5. Slávia dokázala v poslední minutě vstřelit dva góly a otočit na 7:6. Hostující trenér Radek Otáhal si vzal 15 vteřin před koncem utkání oddechový čas a z následného útoku tři vteřiny před finálním hvizdem dokázal vyrovnat Přikryl a infarktový zápas šel do penaltového rozstřelu, který rozhodl o vítězi této semifinálové série.

Penaltoví střelci za KVP Prachár, Přikryl, Holibka museli zachovat chladnou hlavu a třikrát se postavit na hranici pokutového hodu a proměnit. Dramatické utkání rozhodl výborně chytající přerovský gólman Gogola, když chytil pokus domácího Jiroty a zajistil tím pro KVP postup do finále.

Sestava KVP Přerov:

Gogola, Frank, Janíček, Mazánik F., Komínek, Jurčík, Beňa, Dobeš, Berec, Prachár, Otáhal J., Holibka, Přikryl, Chromčík

Trenér: Radek Otáhal

Komentář k rozhodujícímu zápasu od hráče KVP Petra Přikryla: “Klobouk dolů před celým týmem zejména ve čtvrtém utkání, kde jsme bojovali do poslední vteřiny zápasu a nic nevypustili. Výborně zachytal gólman Miro Gogola, na kterého jsme se mohli spolehnout a dokázal to i v pokutových hodech. Nepamatuji, že bych někdy hrál takový dramatický zápas, kde by o postupujícím do finále rozhodla až třetí série pokutových hodů. Byl to nezapomenutelný zápas a věřím, že takové nasazení budeme schopni předvést i ve finále.

Dramatickou sérii hodnotil i trenér Radek Otáhal:

“Odehráli jsme dvě těžká a vyrovnaná utkání. V prvním utkání jsme celý zápas dotahovali, naše hra byla těžkopádná a neproměňovali jsme řadu šancí, soupeř dokázal ty své využít na maximum, zejména střelbou ze střední vzdálenosti, kterou jsme nedokázali plně pokrýt. I přes dvoubrankový náskok na konci utkání, jsme ho nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. Naše nekoncentrovanost byla patrná i při pokutových hodech a díky ní jsme utkání po dvou neproměněných penaltách ztratili.

Ve druhém utkání jsme chtěli odčinit předchozí porážku, ale vypjatou atmosféru neunesli zejména arbitři a tak jsme přišli o čtyři opory. Vypadalo to na další ztracené utkání, ale kluci do utkání dali veškeré své síly a hlavně srdíčko. Konečně přijali zodpovědnost i mladší hráči a tým předvedl svou nejlepší hru a takové nasazení, které jsem dosud v sezóně neviděl. Hlavně obrana byla fantastická, kluci si nezasloužili prohrát. Díky tomu byli po celý zbytek utkání rozhodně lepším týmem na hřišti, smazali brankové manko a tentokrát prokázali i pevné nervy v penaltovém rozstřelu. Z výkonu mužstva jsme byli s bratrem jako trenéři nadšení. Viděli jsme, že kluci odehráli utkání v maximálním nasazení a doslova se “vyplazili z vody”. Škoda jen, že tomu tak není v každém zápase. Víme, že máme výborný tým a  dobrý základ pro finálovou sérii, klukům plně věříme a patří jim od nás obrovská poklona a poděkování. Doufáme také, že se budeme moci opřít o vynikající diváckou podporu při domácích zápasech, která byla pro tým vždy hráčem navíc.”