Muži KVP Přerov zahájili v Praze ligovou sezónu


Start do prvoligové sezóny mají za sebou muži KVP Přerov, kteří ve víkendových utkáních nastoupili nejprve proti týmu SK Slavia Praha a ve druhém zápase pak poměřili síly s hráči STEPP Praha.

Úspěšnější byli v prvním utkání proti Slavii Praha, ve kterém domácí hráče od začátku jasně přehrávali a utkání dovedli do vítězného konce s vysokým rozdílem 14:6. Jasná herní převaha nad soupeřem umožnila trenéru Otáhalovi kombinovat sestavu a dát prostor všem hráčům z lavičky – zejména pro mladé hráče to byla zajímavá herní zkušenost.

Druhé utkání, proti tradičnímu rivalovi STEPP Praha, bylo celou dobu napínavé a o poznání vyrovnanější, přerované se se soupeřem přetahovali o každý balón a do druhé půle se nastupovalo za vyrovnaného stavu 8:8. I celý druhý poločas probíhal ve znamení velmi dramatické a vyrovnané hry a nebylo překvapením, že i po závěrečném hvizdu skončilo utkání nerozhodně 13:13. O konečném výsledku tedy rozhodoval penaltový rozstřel, ve kterém se štěstí přiklonilo na stranu hráčů STEPPU. Muži KVP díky jednomu vítězství a prohře na penalty přivezli z Prahy čtyři body a po prvním kole soutěže jsou na třetím místě za STEPP Praha a Kometou Brno.

Zeptali jsme se trenéra, Radka Otáhala, jak hodnotí první ligové zápasy nové sezóny.

Odehráli jsme dvě skvělá utkání vycházející z dobré obrany. Na začátek sezóny jsem neočekával takový kompaktní výkon, jelikož to bylo vlastně čtvrté utkání, které jsme odehráli v takové sestavě, ve které navíc chyběli 3 hráči základního kádru. Kluci do toho dali všechno, trošku jim chyběla jistota při zakončování, z čehož plynulo značné množství neproměněných šancí. Každopádně bych je chtěl všechny velmi pochválit. Jsem rád, že jsme z Prahy odvezli 4 body, zejména mě potěšil herní výkon proti týmu STEPP Praha, který může být jedním z aspirantů na titul v letošní sezóně. Drobnou kaňkou na tomto solidním vystoupení pak byly zbytečné osobní tresty některých hráčů za nesportovní chování. Toho se musíme v následujících zápasech vyvarovat. 

Výsledky:

STEPP Praha – KVP Přerov 14:13 po penaltách (5:2, 3:6, 3:1, 2:4)

Góly: Jurčík 5, Janíček 3, Plvan 3, Mazánik 1, Holibka 1

 

SK Slavia Praha – KVP Přerov 6:14 (0:3, 3:4, 1:5, 2:2)

Góly: Holibka 4, Janíček 3, Jurčík 2, Mazánik 1, Plvan 1, Prachár 1, Chromčík 1, Otáhal J. 1

 

Sestava: Mac, Mazánik F., Němec, Jurčík, Plvan, Otáhal A., Holibka, Tysovskyy, Chromčík, Janíček, Přemyslovský, Otáhal J., Prachár

Aktuální tabulka po základní části:

Pořadí Tým Skóre Body
1. SKP Kometa Brno  38:17 6
2. STEPP Praha 27:19 5
3. KVP Přerov 25:18 4
4. Slavia Hradec Králové 12:13 3
5. SK  Slavia Praha 17:22 3
6.  KVS Plzeň 12:20 3
7. AJ Strakonice 19:29 0
8. SK UP Olomouc 16:26 0