Muži hráli v Brně a Hradci Králové

Jedno vítězství, jedna porážka

Muži Klubu vodního póla Přerov cestovali poprvé v letošní sezóně k dvojutkání na hřiště soupeřů. V prvním souboji dlouho vzdorovali tradičnímu rivalovi Kometě Brno. Ještě necelé tři minuty před koncem třetí čtvrtiny prohrávali pouze o gól 6:7. Po poškozujícím verdiktu sudích, kteří poslali KVP do čtyřminotového oslabení, ale domácí v závěru této čtvrtiny zvýšili vedení na 4 branky. Toto vedení pak s přehledem uhájili do konce zápasu. Druhé utkání sehráli Přerované v Hradci Králové. Po dopolední porážce s Brnem vtrhli do odpoledního zápasu jako uragán. Hned v první čtvrtině utkání rozhodli, když tuto část vyhráli 6:1. V dalších čtvrtinách s přehledem kontrolovali vývoj zápasu a zvyšovali náskok. Vynikající výkon podal centr KVP Frank, autor šesti branek.

Jiří Otáhal (kapitán KVP Přerov): „Zápasy proti brněnské Kometě bývají pro nás vždy velice těžké, zejména pokud hrajeme u nich doma. Každopádně jsme takticky odehráli opravdu vydařený zápas a musím kluky pochválit za dodržování toho, co jsme si před zápasem řekli. Bohužel vinou zcela neobjektivního vyloučení Andreje Janíčka ve třetí čtvrtině pro nás zápas za vyrovnaného stavu v té chvíli skončil. Na této úrovni není možné držet krok ve vyrovnaném zápase, pokud vás rozhodčí pošle na 4 minuty do oslabení. V Hradci Králové to pak byl pro nás jednoduchý zápas. Od prvních minut jsme byli na hřišti zcela dominantní a soupeř de facto dokázal skóroval pouze z přesilových her. Každopádně povinné body pro postup do play-off jsme získali a herní projev ze zlepšuje každým odehraným zápasem.“

Kometa Brno – KVP Přerov 13: 7 (2:1, 3:3, 5:2, 3:1). Branky Přerova: Janíček a Holibka po 2, Komínek, Přikryl a Chromčík po 1.

Slávia Hradec Králové – KVP Přerov 6:15 (1:6, 3:4, 1:3, 1:2). Branky Přerova: Frank 6, Holibka 3, Berec, Komínek, Přikryl po 2.