KVP Přerov přeje všem svým příznivcům příjemné prožití vánočních svátků


Vážení sportovní přátelé,

dovolte mi jménem našeho klubu Vám popřát krásné vánoční svátky a do nového roku hodně zdraví, pohody, pracovních, osobních a sportovních úspěchů.

Rok 2018 se pomalu chýlí ke svému konci a můžeme konstatovat, že pro klub to byl úspěšný rok. Muži obhájili titul Mistra ČR, podařily se nastartovat nové aktivity s mládeží a co je asi nejzásadnější, tak v roce 2018 oslavil náš klub neuvěřitelných 85 let od svého založení.

Bylo to v roce 1933, kdy po pečlivých přípravách nadšenců Sokola a řadě tréninků došlo ve středu 9. srpna po 18. hodině za velkého zájmu diváků na městské plovárně k prvnímu oficiálnímu zápasu ve vodním póle. Byl položen základ klubu, ve kterém se potkala generace sportovců, přátel a fanoušků a byla vytvořena pevná komunita lidí. Společně jsme sdíleli radost z vítězství, smutek z proher, prožívali naše životy a vždy táhli za jeden provaz. V historii klubu byly chvíle, kdy ne vždy se vše dařilo, ale společnými úsilím se povedlo vybudovat něco, co v Přerově funguje a rozvíjí se již tolik let. Mít trpělivost, výdrž v tréninku, schopnost překonat překážky, schopnost komunikovat jsou vlastnosti, které jsou více než dobrým základem pro sport, ale i pro život. A jaká byla ta dlouhá historie klubu se budete moc přesvědčit od 24. ledna, kdy bude slavnostně otevřena výstava ve Výstavní síni Pasáž Přerov s názvem Vodní pólo Přerov – 85 let – 1933 až 2018.

Sportovních úspěchů nelze dosáhnout bez týmu lidí a jsme rádi, že můžeme spolupracovat s výborným týmem činovníků, spoluhráčů, sponzorů a v neposlední řadě patří dík i všem zaměstnancům přerovského bazénu, kteří nám vytváří příjemné zázemí a samozřejmě také všem našim fanouškům. Společně všichni zvládáme ne vždy jednoduché „boje“. Úspěch není výsledkem jednotlivce, ale celého týmu. Aniž si to mnohdy uvědomujeme, tak hodnoty spojené s tradicí našeho klubu, předávané z generace na generaci nás formují a ovlivňují. Zvednout nad hlavu mistrovský pohár je krásný pocit, ale daleko více potěší, když vidíme, že pro mladé je to impuls se našemu krásnému sportu věnovat a pak to vše má smysl. A tradice klubu tak úspěšně pokračuje.

Přeji vám klidné vánoční svátky a v nové „sportovní sezóně 2019“ hodně příjemných zážitků.

Mgr. Petr Přikryl

jednatel KVP Přerov